Nástup do zamestnania

Zdravím,

V bývalej práci som dopredu oznámil že budem PN 2-3 mesiace kvôli operácií šéfovi som neprezradil o akú operáciu sa jedná aj napriek tomu že vyzvedal.
Tesne pred PN mi dali podpísať dohodu o skončení prac. pomeru so zvláštnymi argumentami, podľa mňa kvôli tej PN a nový šéf čo tam bol asi rok ma vôbec nemal rád.

Po operácií si budem hľadať novú prácu doteraz keď som bol na pohovoroch nikde sa im nepáčilo že môžem nastúpiť až po výpovednej dobe. Ale keď poviem že môžem nastúpiť ihneď ani to sa im nebude páčiť budú si myslieť že ma vyhodili.

Tak čo potom chcú ?
Ako na pohovore vysvetliť že ma vyhodili kvôli 2-3 mesačnej PN ?
 • Komentáre
 • Zial, teba nevyhodili, ty si podpisal dohodu o skonceni PP.
  Nemusel si ju podpisat, dohoda je o tom, ze sa 2 strany dohodnu.
  Argument preco si skoncil PP musis teda hladat niekde inde.
  Osocovat stareho zamestnavatela, ked si pristupil na dohodu, sa na pohovore neoplati, nerobi to dobry obraz ani o tebe, aj ked ti tu divnu dohodu ponukol on.
 • Dohodu si nemal podpisovat ak si naozaj aj ty nechcel v praci skoncit.
  Na novom pohovore povies pravdu - riesil si zdravotne problemy a rehabilitoval si po operacii. Pocas PN si sa vzdelaval a urobil si si napr. nejaky online kurz. Odporucam povedat o aky zdravotny problem slo, aby nevznikali spekulacie ze slo o psychicke problemu, pripadne domnienky ze nebudes vediet vykonavat novu pracu.