Výstupné doklady

Dobrý deň. Ja som dala výpoveď dňa 30.4.2019 s dvojmesačnou výpovednou dobou, čiže do 30.6.2019. Pracovala som tam 3 roky. Výpoveď mi hneď podpísali. Avšak 3 dni na to si ma zavolali, že majú pre mňa stanovisko k mojej výpovedi. V stanovisku stálo, že súhlasia s mojou výpoveďou k 30.6. s tým, že spracujem určité úlohy, tak som podpísala, pretože som si bola toho vedomá, že to budú chcieť a bolo to v mojej kompetencii. Úlohy som samozrejme splnila. Ale posledný deň, keď som mala odovzdať dokumenty a pracovisko mi môj šéf (majiteľ) povedal, že som to mala odovzdávať priebežne, o čom mi pred tým nepovedal a ani mi nepovedal, že komu odovzdať pracovisko (ja si predsa sama nemôžem určiť komu ho odovzdám), pretože na moju pozíciu nebol prijatý nový pracovník. Potom mi povedal, že dokumentácia nie je v poriadku, že to je zle a ze niečo chýba. Lenže ja som spravila všetko čo som vedela a tak ako sme to robili doteraz. Povedal mi, že pokračujem ďalej u nich s prácou, že výstupný list mi nedá, myslel tým asi zápočet. Ja som potom na ďalší týždeň doniesla veci, ktoré som mala od nich, čiže firemný telefón, kľúče a kartičku, veci som odovzdala a od nich som nedostala dodnes výstupné dokumenty. Na úrade som bola hneď 1.7. s podpísanou výpoveďou a pani úradníčka si ma zaevidovala s tým, že zápočet donesiem dodatočne. Lenže zápočet som dodnes nedostala a ani zo sociálnej poisťovne ma stále neodhlásili. Viete mi poradiť čo mám robiť? Komunikovať sa s nimi nedá, pretože oni mi stále tvrdia, že som mala mať 5-mesačnú výpovednú dobu (to oni stále hovoria o nejakých svojich interných predpisoch), ale žiadnu kolektívnu zmluvu som nepodpisovala a ani nevidela.
Ďakujem Vám vopred
 • Komentáre
 • V prvom rade sa pozri na svoju pracovnú zmluvu, akú máš tam uvedenú výpovednú dobu? Čo sa týka kolektívnej zmluvy - to, že si ju nevidela, ešte nie je odpoveďou na to, či existuje. Priamy nadriadený ťa má informovať o interných predpisoch a prípadnej KZ. Ale také podstatné náležitosti, ako je výpovedná doba sú súčasťou pracovnej zmluvy - skontroluj, čo je tam uvedené.
  Je vysoko pravdepodobné, že ti teraz dá zamestnávateľ absenciu a následne ukončí pracovný pomer, resp. naťahovať keď chce to môže a kým ťa neodhlási a budeš vedená ako zamestnanec, nemôžeš byť evdiovaný na UP.
  Neskoro riešiš tieto veci - to bolo potrebné urobiť, keď si bola ešte zamestnaná.
  • V pracovnej zmluve mám výpovednú dobu podľa paragrafu 62 ZP, čo je 2 mesiace. Skoro každému zamestnancovi, ktorý od nich odchádza robia problémy. Nie som prvá.
   A môže mi dať absenciu, keď mi skončil pracovný pomer k 30.6.?
 • No, vie mi niekto poradiť, ako ďalej pokračovať? Písala som im v pondelok email, že potrebujem od nich výstupné doklady. Na email nereagujú. Mám to riešiť cez IP alebo to nechám na úrad práce? Alebo čo?
 • Nenechávajte sa zastrašiť. Máte platnú výpoveď, buzeruju vás naschvál a vedia, že bez zapoctu vám nepriznajú, aspoň na začiatku, podporu. Najmä ak uvádzate, že obštrukcie robia všetkým odchadzajucim. Ak uviedli v zmluve paragraf zákonnu výpovednú dobu dva mesiace, nemajú sa co odvolávať na možno neexistujúcu kol. Zmluvu. V pracovnej zmluve máte odvolavku na kol. Zmluvu? Ak hej, mali ste si to zistiť keď ste u nich boli zamestnana. Na vašom mieste by som to hlásila na Inšpektorát práce. Nebojte sa.
  • V prac. zmluve práveže nie je žiadna odvolávka na KZ. Na úrade práce mi povedali, že keď mi nepošlu zápočet, tak to budú oni od nich žiadať. Tak uvidím ešte v pondelok, či sa neumúdria a nepošlú to. A potom to budem riešiť cez IP. Ďakujem za povzbudzujúcu odpoveď