Výpoveď v skušobnej dobe

Dobry den,

Som v skusobnej dobe a nasiel som si inu pracu s nastupom 1.1.2020. Poberam prispevok z uradu prace a ak nechcem o neho prist tak musim skoncit pracovny pomer 31.12.2019. Kedy mam podat vypoved? Na internete pisu, ze ju mam podat 3 dni pred, ale bojim sa toho, aby mi neskoncil pracovny pomer skor zo strany zamestnavatela (extremny pripad ale moze nastat). Mozem podat vypoved aj 31.12.2019? Plus su sviatky a bojim sa toho, ze nikto nebude vo firme. Mozem to urobit aj formou emailu/telefonicky/sms? Prosim o radu. Dakujem
  • Komentáre
  • Formou e-mailu, telefonicky a sms to urobit nemozes. Korektne by bolo oznamit to teraz, no ako hovoris, moze sa potom stat to, co popisujes. Zaroven 31.12. s velkou pravdepodobnoustou v praci nik nebude.
    Ak by slo o mna, oznamila by som to teraz - dala by som si podpisat samozrejme aj papiere s tym ze pracovny pomer by skoncil 31.12. Rozhodnut sa musis ale ty.
  • Dakujem za odpoved. Chcem sa este opytat ked poslem vypoved doporucene postou, pocita sa den podania na poste/den dorucenia/ den prevzatia zasielky? Moze nastat situacia, ze si ju neprevezme a postarka mu necha iba zlty listok a potom ma 18 dni na prevzatie.
  • V súlade s § 38 ods. 2 Zákonníka práce písomnosti doručované poštou sa zasiela na adresu ako doporučenú zásielku s doručenkpríp. poznámkou „do vlastných rúk“.

    Poštou doručená zásielka sa považuje za doručenú:
    - ak zamestnanec/zamestnávateľ zásielku prevzal,
    - ak zamestnanec/zamestnávateľ vyslovene odmietol prijatie písomnosti alebo
    - vrátením odosielajúcemu ako nedoručiteľnú písomnosť za predpokladu, že zamestnanec/zamestnávateľ svojim konaním alebo opomenutím zmaril doručenie písomnosti

    Ak zamestnanec/zamestnávateľ odmietne doručenie písomnosti, platí nevyvrátiteľná právna domnienka, že písomnosť bola doručená. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak o tomto následku nebol zamestnanec/zamestnávateľ pri doručovaní upozornený.

    Záverom treba konštatovať, že prioritne pred poštovou zásielkou treba využiť osobné doručenie v sídle zamestnávateľa.
  • Sidlo firmy je v Ba a v KE je iba mala pobocka. Zmluvu mam podpisanu s clovekom v BA a v KE je iba moj teamleader a zvysok zamestnancov. Moze prevziat vypoved aj teamleader ci je to nejak specifikovane kto moze preberat take dokumenty?