Výpoveď počas rodičovskej dovolenky

Dobrý deň,

Chcem sa spýtať ako postupovať - momentálne som na RD (trvať mi má ešte takmer rok a pol) a súčasne mi trvá pracovný pomer so zamestnávateľom. Rada by som si však našla inú prácu a v starom zamestnaní dala výpoveď.
Ako postupovať pri podaní výpovede? Mám 2 mesačnú výpovednú lehotu (ak dám klasickú výpoveď a nie dohodou) - počas jej trvania musím ísť fyzicky do práce alebo môžem byť doma na RD? Za tie 2 mesiace v rámci výpovednej lehoty mám nárok na mzdu? Ako je to s nevyčerpanou dovolenkou, musia mi ju celú preplatiť ku dňu skončenia pracovného pomeru alebo si ju môžem v rámci výpovednej lehoty tie dva mesiace vyčerpať a zvyšok mi preplatia?
Ďakujem
  • Komentáre
  • Vypovedna doba moze bezat aj pocas RD, teda nemusis sa v praci vobec ukazat. Ak nebudes pocas VD pracovat, nemas naro k na mzdu, ak budes, samozrejme aj narok na mzdu mas (musela by si ale mesiac dopredu oznamit pisomne skoncenie RD a nastup do prace).
    Pocas VD , ak pracujes, ti moze zamestnavatel aj nariadit cerpanie dovolenky (ale nie pocas RD). Nevycerpanu cast doolenky, na ktoru ti vznikol narok a nedocerpala si ju do konca PP, ti zamestnavatel v poslednej vyplate musi preplatit.