Výpoveď po dlhodobej PN

Dobry denChcem sa poradit, nakolko mi 26.11. 2018 konci pn, a zo zdrav.dovodov nemozem vykonavat predchadzajucu pracu. Viem ze mam poziadat o preradenie. Ked viem dopredu ze ma nepreradi mozem tento krok vynechat? Alebo radsej to urobit? Mam pravo na odstupne ked som robila od 2014 a v r. 2016 som bola pn rok a teraz v 2018 tiez skoro rok? Mozem cerpat dovolenku, ktora mi tam ostala 30 dni este kym sa vyjadri o preradeni? Neviem co urobit aby to bolo v poriadku. Ďakujem
 • Komentáre
 • Mozes ten krok vynechat a dat riadnu vypoved. PP skonci po uplynuti vypovednej doby, vtedy ale narok na odstupne nevznika.
  O cerpani dovolenky rozhoduje zamestnavatel, mozes cerpat, ak ti ju odsuhlasi.
  Pri dlhodobej PN sa ale narok na dovolenku krati - treba s tym pocitat.
 • Ked zamestnavatel odmieta mi dat vypoved zo zdravotnych dovodov a trva na tom aby som ja dala okamzitu vypoved? A doniesla som spravu od lekarky ? Co dalej? Ani o preradeni neuvazuje.
  • Poziadat pisomne o preradenie na pracovne miesto zodpovedajuce zdravotnemu stavu s prilohou tym zdravotnym posudkom..
   Po 15 dnoch od ziadosti, ak ta nepreradi, mozes dat okamzite skoncenie PP z toho odovodu s 2 mesacnou nahradou mzdy.
 • Mozem poziadat o konkretny vzor ziadosti o preradenie na inu pracovnu poziciu vzhladom na moje vzdelanie a vzhladom na to ze zo zdr hladiska tuto poziciu uz nemozem vykonavat. Dakujem
 • Z dôvodu odporúčania môjho ošetrujúceho lekára, Vás žiadam o preradenie na inú pracovnú pozíciu, nakoľko zo správy od lekára, nie je pre môj zdravotný stav možné ďalej pokračovať vo výkone pracovnej pozície – opatrovateľka, na ktorú som bola prijatá dňa: 01. 12. 2014.
  Môj odborný lekár mi nedoporučuje prácu v noci, čo však nie je možné pri výkone práce opatrovateľky. Nakoľko mám VS vzdelanie II. stupňa v odbore sociálna práca, rada by som uplatnila svoje znalosti v tomto odbore.
  Zodpovedne a svedomito som vždy pristupovala k svojej práci, aj keď mi môj zdravotný stav na určité obdobie znemožnil venovať sa svojmu povolaniu.

  Žiadam Vás o písomné vyjadrenie sa k mojej žiadosti v lehote do 15 dní.

  Môže to byť takto? treba niečo doplniť? datumy pn alebo niečo iné? Dakujem
 • Mam len 2 dni dovolenky, a na vyjadrenie ma 15 dni tak tych 13 dni tam musim odpracovat? Moze ma nejako pokutovat ak nepridem. Lenze on tiez nema zaujem aby som tam bola.
  • Hore si pisala 30 dni .....
   Ak nemas dovolenku, musis prist do prace.
   Jedine ze by ti zamestnavatel chcel zaplatit prekazku v praci na strane zamestnavatela - a dal by ti to pisomne, ze mas ostat doma .... tak by si nemusela.
   Inak, ak neprides do prace bez udania dovodu, ide o klasicku absenciu a opakovana je zavaznym porusenim prac. discipliny, za ktoru je skoncenie PP (bez inych narokov).

   • Vychadzala som z vyplatneho listka ale v pondelok mi povedali ze 2 dni. Dakujem Ti za vsetko