Výpoveď a nástup na PN

Zdravím,
vie niekto poradiť pri takejto modelovej situácii? Môj zdravotný stav si vyžaduje nástup na niekoľko mesačnú PN. Kedže zastávam riadiacu funkciu ktorá nemôže byť neobsadená a po návrate z pn by ma všetka práca počkala chcem navrhnúť zamestnávateľovi ukončenie dohodou s odstupným , čo by mu malo viac vyhovovať ako moja 6 mesačná PN s neistým návratom. Predstava je taká že výpoveď bude k poslednému dňu augusta a následne nastúpim na niekoľkomesačnú PN a po jej ukončení na úrad práce. Na základe svojho platu mám v obidvoch prípadoch PN a podpora v nezamestnanosti nárok na maximálny vymeriavací základ + pn mám poistenú v komerčnej poisťovni . Nejde o špekuláciu, ale vážne problémy so srdcom. Ďakujem za objasnenie
  • Komentáre
  • To záleží čisto na zamestnávateľovi, ak bude súhlasiť s modelovou situáciou, tak problém nevidím, prečo by ste sa nemali dohodnúť. Bude ale záležať hlavne na tom, či bude vedieť obsadiť pracovné miesto. Ak vopred bude vedieť, že na to miesto nenájde niekoho tak ľahko, tak skôr bude nesúhlasiť s dohodou.
    • Ja skôr riešim tu časť kde hneď po skončení pracovného pomeru nastúpim na PN namiesto úradu prace, kde by som sa za evidoval až po skončení PN.