Skončenie PP počas PN

Dobrý deň, končí mi PP počas PN zamestnancom z 2 mesačnou lehotou, ktorá končí k 1.7.2021. Ako mám prosím postupovať pokiaľ som stále PN na strane zamestnávateľa a úradom práce? Aké mám povinnosti a ako mi bude vypočítaná PN od 1.7.2021. Ďakujem.
 • Komentáre
 • Kto komu dal vypoved, akym paragrafom?
 • Zamestnanec podľa paragrafu 62 ods. 4
  • 62 odsek 4 hovori o vypovednej dobe pr ivypovedi danej zamestnancovi:
   (4) Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z iných dôvodov ako podľa odseku 3, je najmenej dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok.

   Tak dal skutocne vypoved zamestnanec alebo mu bola dana vypoved zamestnavatelom?

   Ak dal vypoved zamestnanec bez udania dovodu podla poar. 67, tak PN pokracuje, vypocet bude rovnaky ako doteraz, platit ju bude SP az do jej ukoncenia.
   Na UP sa eviduje az po skonceni PN.
 • Napíšem presné znenie výpovede zo strany zamestnanca.
  Výpoveď pracovnej zmluvy:
  Týmto v súlade s ustanoveniami § 61 a § 67 zákona č. 311/2001 Z. z. vypovedám vyššie uvedenú pracovnú zmluvu.
  Môj pracovný pomer založený vyššie uvedenou pracovnou zmluvou sa tak skončí v zmysle § 62 odsek 2/4 zákona č. 311/2001 Z. z.
 • Dobrý deň, som ID, no i zamestnancom, momentálne na PN od 10/ 2020. Od januára 2021 mi nie sú vyplácané nemocenské dávky, čomu rozumiem, keďže sa to ráta rok spätne. Moja otázka znie : budú mi plynúť nejaké povinnosti, ak podám k 31.7.21 o skončenie PP dohodou? PN bude zrejme pokračovať. Ďakujem za odpoveď. E.