Práca v novej firme počas PP v dobe výpovednej lehoty

Dobry den

co v pripade ak dam vypoved zamestnavatelovi , zaujima ma ci si mozem najst novu pracu v inej firme pocas plynutia 2 mes. vypovednej doby ked uz som dal vypoved a fyzicky uz nepracujem v povodnej firme . Ak je odpoved ze ANO, tak potom ake sankcie mozem ocakavat od zamestnavatela ktoremu som dal vypoved a u ktoreho mi este plynie PP-prac.pomer ale uz vo vypovednej dobe. Dakujem za odpoved
 • Komentáre
 • Prácu si nájsť môžete, ale stále ste vo výpovednej lehote. To znamená, že váš PP zanikne až koncom posledného dňa výpovednej lehoty. Dovtedy by ste mali štandardne pracovať (ak nie ste PN, alebo nečerpáte dovolenku).
  pracovný pomer sa Vám skončí dňom uvedeným v tej dohode.
  Zákonník práce nijako neobmedzuje súbeh dvoch a viacerých pracovných pomerov, len ak to nastane musia byť dodržané predpisy (povinný odpočinok po práci atď.). V podstate práca u iného zamestnávateľa počas výpovednej doby (ktorá vám teraz už beží) u súčasného zamestnávateľa je otázkou dohody (teda či by vám v súčasnej firme tolerovali , že tam nechodíte do práce, ale v inej firme áno).
  • dakujem za odpoved.. a co v pripade ked nastupim v tej novej firme a neoznamim to mojmu zamestnavatelovi , kde mi plynie PP vo vypovednej dobe. Pritom v prac.zmluve nie je zahrnute nic ohladom nahrady plynutia PP vo vypovednej dobe. Dakujem za odpoved
 • Povinnosť vykonávať pridelenú prácu (resp. prácu uvedenú v pracovnej zmluve) vám vyplýva priamo z pracovnej zmluvy (to nie je otázka chcem/nechcem).
  Takže ak by ste bez platných dôvodov (PN a pod.) neprišli do práce je to neospravedlnená absencia. Vtedy vám za každý takto vymeškaný deň môže zamestnávateľ skrátiť dovolenku (pri neospravedlnenej absencii to môže byť skrátenie o 1 - 2 dni za každý takto vymeškaný deň).
  Takisto, podľa toho ako máte napísanú pracovnú zmluvu je možné, že by od vás mohol zamestnávateľ vymáhať peňažnú náhradu ( § 62 ods. 8 ZP) za škody spôsobené vašou neprítomnosťou v práci.
  Takže stále mi z toho ako najrozumnejšie vychádza skúsiť sa dohodnúť v súčasnej firme napr. na neplatenom voľne.
 • velmi pekne vam dakujem za rychlu a vycerpavajucu odpoved. Moj zamestnavatel nema napisany dodatok o vymahani nahrady pocas plynutia vypovednej doby. Co je benefit pre mna. Pekny den
  • ten dodatok plati pri nedodrzani vypovednej doby.
   Nahradu skody vsak moze vynahat z inych zakonnych dovodov .....