PN a výpovedná lehota - sankcie

Dobrý deň,

mám komplexnejšiu otázku, nakoľko ide o trochu komplikovanejšiu situáciu. V prípade, že zamestnancovi sa stal pracovný úraz (vyžiadal si chirurgický zákrok i keď malý) a zamestnanec na základe nátlaku zo strany zamestnávateľa neuvážene ukončil PN predčasne t.j. do 7dní, súčasne však s ukončením PN poslal výpoveď (aj zo zdravotných dôvodov a žiadal ukončenie práce dohovorom bez výpovednej lehoty - výpovedná letohta je v tomto prípade 1 kalendárny mesiac - PN ukončená 22.6. t.j. ukončenie pracovného pomeru podľa zákonníka by malo byť k 1.7.) - v tomto prípade zamestnávateľ nevyhovel a núti zamestnanca nastúpiť do práce. Je možné bez sankcií obnoviť PN do doby kým nebude ukončený pracovný pomer v zmysle výpovednej lehoty bez sankcií? Za odpoveď vopred ďakujem.
  • Komentáre
  • PN uz nejde obnovit, ak lekar uzna, ze je potrebna, musel by vypisat opat novu.
    Sankcie pocas VD pri PN nie su.
  • PN bola ukončená na žiadosť pacienta, nezáleží na tom, či to bude nová PN. Ide o to či to zamestnávateľ musí akceptovať.
    • Zamestnavatel ju musi akceptovat, ak bude vypisana. Problem s PN na tu istu diagnozu moze mat lekar pripadne Socialna poistovna, kedze zdravotny stav sa od ukoncenia povodnej nezmenil.