Možem stiahnuť alebo zmeniť vypoveď?

Dobry den ak sim podal vypoved ku 31.01. 2020 a dohodly sme sa na ukončeny pracovneho pomeru dohodou. Je možne ju zmenit ak mi meska decembrova vyplata viac ako 15 dni ? Lebo vlastne teraz porusila firma zakon a tym padom by mi patrilo aj odstupne kedže tam pracujem 3 rok na dobu neurcitu. Co vy nato ???
 • Komentáre
 • Stiahnut ci zmenit uz podanu vypoved mozes len so suhlasom zamestnavatela, pisomne.

  Ak mas na mysli okamzite skoncenie PP kvoli nevyplatenej mzde, to mozes dat aj pocas vypovednej doby, ak su splnene zakonne podmienky. Nie je pri nom ale narok na odstupne, narok je na 2 mesacnu nahradu mzdy.

  Poznamka: 12.1. nemoze byt 15 dni po splatnosti decembrovej mzdy. Mozno novembrova este nie je vyplatena? Kedy mate vyplatny termin v zmluve?
  • Nie zatial mi nemeška vyplata ale vypoved som už podal tak len informativne sa pytam že keby nahodou meškala vyplata 15 dni či je mozne pozmenit vypoved
 • Jedine, ak by to bola mzda za mesiac november 2019, ta je splatna do 31.12.2019, ak nebude vyplatena do 15.01, tak 16.01 vznikne narok na okamzite skoncenie. Ale to je novembrova mzda, nie decembrova.
 • Oki dakujem za info mam ešte jednu otazočku čo sa tyka paragrafov (celodenne ošetrenie ) ak vyčerpam vsetky paragrafy na ktore mam narok čiže (14) ak počitam aj rodinneho prislušnika u jedneho zamestnavatela . Tak ak zmenim zamestanie tak mozem opetovne čerpať paragrafy alebo už nie .
  • "Paragraf" je na nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie, ktore nebolo mozne urobit mimo prac. casu.
   14 dni sa neda vycerpat v januari, to by zamestnavatel musel byt fakt benevolentny nechat sa tak zneuzivat na zaplatenie volna.
   https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/legislativa/311-2001/141-dolezite-osobne-prekazky-v-praci/

   K naroku u noveho zamestnavatela:
   ....
   (6) Zamestnávateľ môže určiť, že ak pracovný pomer zamestnanca vznikol v priebehu kalendárneho roka, pracovné voľno s náhradou mzdy z dôvodov uvedených v odseku 2 písm. a) prvom bode a písm. c) prvom bode sa poskytne v rozsahu najmenej jednej tretiny nároku za kalendárny rok za každú začatú tretinu kalendárneho roka trvania pracovného pomeru. Celkový nárok podľa prvej vety sa zaokrúhli na celé kalendárne dni nahor.