Rozširovanie náplne práce

Zamestnávateľ nemocnica nám dáva podpisovať nové náplne práce. Pracujem ako sanitár na určitom oddelení čo je riadne ukotvené v pracovnej zmluve. Od januára nám chcú dať podpísať rozširovanie náplne práce konkrétne citujem: V rámci svojich kompetencií sanitára v prípade potreby na požiadanie personálu daného oddelenia sa podieľate na poskytovaní starostlivosti pacientom daného oddelenia. Jedná o to že by sme chodili poskytovať starostlivosť na cudzie oddelenie ktoré pri podpise pracovnej zmluvy vôbec nebolo uvedené. Samozrejme bez pridaní na mzde. je to v súlade zo zákonníkom práce? Musím vyhovieť zamestnávateľovi? Dakujem.
  • Komentáre
  • Nevidim tam ziadny rozpor so Zakonnikom prace. Stale ide o pracu sanitara, ktora nemusi byt viazana na konkretne oddelenie.
    V ramci ZP aj teraz ma zamestnavatel moznost preradit ta v pripade potreby docasne aj na ine oddelenie, pokial ide o tu istu pracu.
    Zmenu podpisat nemusis.
  • Dakujem, takze podpis je len formalita, aj ked nepodpíšem nové nariadenie musím rešpektovať. Však?
    • Ked nepodpises, zamestnavatel ma moznost ta docasne preradit, ked to bude potrebne, len to bude trochu komplikovanejsie s nariadenim. Ale nie nemozne.