Príspevok na podporu zamestnávania znevýhodneného uchádzača o zamestnanie

Chcem sa spýtať som na úrade prace v MI no a našiel som si prácu v SBSke v KE bol som na pohovore kde sa ma spýtal majiteľ že či som na úrade prace povedal som ano a on že ok vybaví príspevok na podporu zamestnania a potom o pár týždňov mi volá že už dal žiadosť o príspevok a že koncom mesiaca mi zavolá kedy mám podpísať pracovnú zmluvu ale ma upozornil že príspevok je na moje meno a že si nemám už viac hľadať prácu lebo sa upisujem na 12 mesiacov a že keď si nájdem nejakú prácu tak budú sankcie či čo. A tu sa chcem spýtať či hovorí majiteľ pravdu alebo si vymýšľa lebo mne to nedáva logiku v tom že každý občan si ide za lepším a čo ak sa mi niekto ozve o prácu v MI kde bývam a nemám žiadne náklady (na dopravu) a teraz kvôli SBSke v KE mam takúto ponuku ak by prišla odmietnuť lebo som sa upísal na 12 mesiac.Ďakujem
  • Komentáre
  • Pokial nemas fyzicky podpisanu pracovnu zmluvu ti nemoze nic, nie si snim vo ziadnom pracovnom vztahu
  • Od takéhoto utekaj čím skôr preč. Nič mu nepodpisuj, je to ako pasca. Nemusí ti platiť normálny plat, ale kľudne aj len 200 e. Upíšeš sa mu a keď sa ti naskytne lepšia práca, tak ešte pokutu mu budeš platiť? O akú sbs ide?
    • Jedná sa o SBS Tatrapol Košicee
  • Zamestnavatel sa myli, ze ked si prijaty na dobu urcitu na pracovne miesto s podporou UP, ze nemozes dat vypoved.
    Mozes, normalne podla Zakonnika praxce s vypovednou dobou (zvycajne 1 mesiac, ak PP trva kratsie ako rok). Je problem zamestnavatela, ze si na to miesto musi najst potom ineho znevyhodneneho uchadzaca o zamestnanie, ak nechce o prispevok prist.
    Obmedzovat ta pri vypovdi nemoze.