Práca bez zmluvy a výpoveď?

Dobrý deň, som už zúfalý a nikto mi nevie poradiť. Chcel som sa prihlásiť na úrad práce, ale tam mi povedali, že potrebujú odo mňa výpoveď/zápočtový list z firmy, pre ktorú som robil bez zmluvy, teda aspon ja som žiadnu zmluvu nepodpísal.
Bola to brigáda, kde sme sťahovali sklad + kancelárie. Prvé dva dni podpis zmluvy posúvali na ďalšie dni no a nakoniec už bola kancelária vysťahovaná, takže sa vyhovorili že mi zmluvu dať nemôžu. Výplatu som dostal každý deň a odišiel som odtial kvoli seknutým krížom. Zmluvu som nepodpísal.
Ako je potom možné že na úrade práce odomňa vyžadujú výpoveď z tejto firmy? Podpísali zmluvu za mňa dodatočne? Neviem sa im dovolať, neodpovedajú na maily..
 • Komentáre
 • Zmluva nemusi byt uzavreta pisomne
  https://ficek.sk/je-ustna-pracovna-zmluva-platna-169
  Treba si preverit v Socialnej poistovni, ci vas tam stale eviduju ako prihlaseneho od toho zamestnavatela.
  Bez ukoncenia zmluvy (odhlasenia zo SP) evidencia na UP nie je mozna.
 • Dobrý deň, do tej firmy som už volal (nezdvíhajú), písal email, písal na facebooku(správu videli, neodpísali) a dokonca som tam bol osobne ale vraj tam nebola vedúca, ani nikto kompetentný, kto by mi tú výpoveď dal, len povedali, že sa mi ozvú. Už to je možno týždeň a nikto sa mi stále neozval. Napísal som im dokonca SMS správu. Ako inak by som ich mohol posúriť aby mi túto výpoveď dali? Alebo mi vedia dať nejaké potvrdenie na soc. poisťovni? Potrebujem sa zaevidovať na úrade práce a bez tohto to nejde. Ďakujem za prípadné odpovede a rady.
  • Ešte dodám, že na soc. poisťovni už nie som prihlásený.