Dohoda o vykonaní práce, úrad práce

Dobrý deň, momentálne študujem na VŠ , ktorú ale chcem zanechať a evidovať sa na úrade práce. Mám možnosť zatiaľ pracovať na dohodu o vykonaní práce. Viem, že je to možné aj popri evidencii na úrade(ak sa nepresiahne 40 dní za roka určita suma) . Môžem tú dohodu uzatvoriť aj teraz alebo najprv je potrebné sa evidovať na úrade a potom podpísať zmluvu? (Kôli osobným dôvodom nemôžem čakať do augusta na vyradenie pre nesplnenie podmienok ). Viete mi niekto poradiť ? Ďakujem
 • Komentáre
 • Mozes ju uzavriet aj teraz, ale pri evidencii ju musis nahlasit a je to o kusok komplikovanejsie.
  Nahlasit ju musis den vopred aj pocas evidencie.
  A pozor, povolenych 40 dni pocas evidencie sa pocita cas trvania dohody, nie len odpracovane dni.

  Neviem, co su osobne dovody, ale skor by som vyuzila studium a pracu na Dohodu o brigadnicej praci studenta, ta sa ti oplati viac a nemas ziadne obmedzenia. Asi narok na podporu nebudes mat a ziadnu inu "vyhodu" evidencie na UP v tomto pripade nevidim.
  • Ďakujem za informácie, no ide o to, že zároveň si chcem podať žiadosť o opatrovateľský príspevok na starú mamu kôli zdravotným problémom, preto musím byť na UP ako nezamestnaná, pretože študent na dennom štúdiu nemôže opatrovať. Tak aspoň počas toho čakania na schválenie/neschválenie si trochu prilepšiť.
   • A poziadat o prestup na externe alebo kombinovane studium sa neda? Student externeho studia uz moze poberat opatrovatelsky prispevok.
    • Nie, tento odbor to neumožňuje.
     • Ak by si mala dohodu hned po ukonceni studia, ani nemusis byt evidovana na UP. ZP by si mala platene z dohody a potom nemas obmedzenie na dlzku trvania dohodyani na prijem z nej.