Brigády

Ja by som sa chcela spýtať či môžem brigádovať v inom podniku ak som zamestnaná na dobrú neurčitú.Musim to oznámiť svojmu zamestnávateľovi.Dakujem
 • Komentáre
 • Mozes, aj ked dohody o brig.praci mozu byt uzavrete max. na 12 mesiacov, ale mozu sa uzatvarat opakovane.
  To, ci mas povinnost nahlasit to povodnemu zamestnavatelovi alebo ci ho dokonca musis ziadat o suhlas zavisi od toho, kde pracujes (napr. statna sprava ma ine povinnosti) a aj od toho, ci nova praca ma lebo nema konkurencny charakter k praci povodnej.
  https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/legislativa/311-2001/83-vykon-inej-zarobkovej-cinnosti/
  ýkon inej zárobkovej činnosti
  (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.
  (2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 z vážnych dôvodov písomne odvolať; v písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť tieto dôvody. Po odvolaní súhlasu zamestnávateľom podľa prvej vety je zamestnanec povinný bez zbytočného odkladu inú zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.
  (3) Súhlas zamestnávateľa podľa odseku 1 sa nevyžaduje na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.