Finančný príspevok počas HomeOffice

Na základe písomného lekárskeho posudku som požiadala zamestnávateľa o finančný príspevok na stravu, keďže stravovanie v závodnej jedálni pri moje diagnóze nepripadá do úvahy. V aktuálnej situácii dosť často využívam prácu vo forme Home Office a zamestnávateľ tvrdí, že počas týchto dní odpracovaných doma mi nevzniká nárok na finančný príspevok na stravovanie a vypláca mi ho len za tie dni, ktoré som odpracovala na pracovisku v kancelárii. Je zamestnávateľ oprávnený takto postupovať, obzvlášť ak to nijakým spôsobom nie je vymedzené v kolektívnej zmluve? Podľa Zákonníka práce mám dojem, že na tento príspevok mám nárok či už odpracujem viac ako 4h doma alebo na pracovisku, predsa to mám evidované v dochádzkovom systéme. Ďakujem za radu.
  • Komentáre
  • A ako zabezpečuje zamestnávateľ stravovanie počas HO?
  • Zamestnávateľ normálne poskytuje stravu vo svojej závodnej jedálni. Keď sú ľudia na HO tak sa vraj “majú možnosť prísť najesť do kantíny” a na základe tejto smutnej logiky žiadnemu zamestnancovi nevznika nárok na nejakú kompenzáciu ked pracujú z domu.
    • Obráťte sa na Inšpektorát práce, to nie je zabezpečenie stravy na HO, nedodržuje Zákonník práce. Nielen u teba, u všetkých.
  • Tak ja som sa v mojom prípade obrátila už na odborovú organizáciu, dúfam že sa to vyrieši. Ak nie, určite zvažujem podať podnet na IP, toto mi absolútne nepríde normálne. Každopádne vďaka za názor a posúdenie situácie, už som miestami mala pocit že si asi narokujem na zlatu tehlu každý mesiac, a nie na niečo normálne.