Uplatnenie rekreačného poukazu

Dobry den, chcem sa opytat, mame prenajatu chatu s welnes a bazenom, chcem si fakturu dat preplatit ako rekreacny poukaz, ale prenajimatel mi dal len prijmovy doklad a zmluvu o prenajme, ale prenajimatel nema ICO, DIC. Moj zamestnavatel mi to nechce uznat, ze musi byt prenajimatel, co ma ICO......aka je pravda?
Lebo ked som to hladala, nikde som nenasla takuto podmienku, pricom prenajimat nehnutelnost mozu prenajimatelia podla paragrafu nizsie....
Prenájom nehnuteľnosti podľa § 6 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov
Ak sa však pri prenájme nehnuteľnosti poskytujú len základné služby, nie je na takéto podnikanie potrebné živnostenské oprávnenie a tieto príjmy patria medzi príjmy z prenájmu podľa § 6 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov. Prenajímateľ sa však môže rozhodnúť, že aj prenájom nehnuteľnosti s poskytovaním len základných služieb bude považovať za živnosť a požiadať o živnostenské oprávnenie. Vyplýva to z § 25 zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní, kde sa hovorí, že ohlasovateľ živnosti si môže zvoliť aj inú živnosť, ktorá nie je uvedená v zozname voľných živností vypracovanom Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.
Tak sa chcem opytat, mozem si to uplatnit? Dakujem, Kolencikova.
  • Komentáre
  • Zjavne pri tomto prenajme nejde o sluzby cestovneho ruchu a take ubytovanie nesplna podmienky zakona na uplatnenie rekreacneho poukazu.
  • Preco nejde o sluzby cestovneho ruchu??? Vsak sme tam boli na 6 noci normalne na dovolenke.
    "Nesplna podmieenky zakona" V ktorom zakone je napisane ze ubytovacie zariadenie ma mat ICO?
    • Nejde o ICO, ide o to, ze vy ste mali kratkodoby prenajom. To je nieco ine.
      Ved si poslite dotaz na financnu spravu, odpovedaju relativne rychlo a zistite.
  • Zákon stanovil povinnosť zamestnanca predložiť účtovný doklad, ktorého súčasťou musí byť označenie zamestnanca.

    Prípad, ktorý uvádzate však nie je možné využiť z dôvodu definície prenocovania v zákone o podpore cestovného ruchu, ktorý ho definuje nasledovne: prenocovanie fyzickej osoby v zariadení prevádzkovanom ekonomickým subjektom poskytujúcim služby prechodného ubytovania, za ktoré odviedol obci miestnu daň za ubytovanie. Ak by mal zamestnanec záujem o predloženie účtovného dokladu od osoby, ktorá prenajíma byty napríklad od inej osoby, ktorá má príjem podľa §6 ods. 3 zákona o dani z príjmov ale táto osoba neplatí daň z ubytovania, podmienka nároku splnená nie je.