PN a podpora v nezamestnanosti

Dobrý deň,
Započítava sa PN do dní zamestnania? Alebo nie? Pracujem od 6.2.2020 a zmluva mi končí 31.1.2022. Či budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti, momentálne som na PN a keď budem na PN dlhšie ako do 6.2.2022? Ďakujem za odpoveď
 • Komentáre
 • Dni PN pocas trvania zamestnania sa zapocitavaju.
  Po skonceni zamestnania uz nie.

  Odporucam od 1.2. sa prihlasit na balik poistenia, kde je aj poistenie v nezamestnanosti, zaplatit 10 dni a odhlasit sa. Az potom sa evidovat na UP. Treba v SP zistit, ci je to mozne aj pocas PN.
 • Ivka70, Ty tu vždy radíš iba sprostosti, či Ťa niekto i zato platí - nečudoval by som sa ... Keď mu prac. zmluva končí 31.1.2022, tak si má od 1.2. 2022 platiť poistenie v nezamestnanosti do dátumu (?), len aby splnil základnú podmienku nároku na dávku v nezamestnanosti - aby poistenec v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní.
  Nevieš koľko dní má započítaných a koľko mu chýba ... prosto toľko dní koľko Ti chýba do tých 730 si pekne odrob v novom zamestnaní, potom keď i skončíš v skúšobnej dobe, až potom budeš mať nárok na podporu v nezamestnanosti !
  PS: Ivka70 Ti zamplčala jednu dosť dôležitú skutočnosť a to: Byť len samostatne dobrovoľne poistenou osobou v nezamestnanosti môže len SZČO, ktorá je povinne nemocensky a povinne dôchodkovo poistená ! ! !
  • Znosku sprostosti si napisal ty.
   A velmi sa mylis, po skonceni zamestnania sa ktokolvek moze prihlasit v SP na balik poistenia, nastuduj si zakon, ked chces "prudit" a nepis, co nevies.
   Ja som sa riadila datumom uzavretia PP, ktory napisal.
 • No áno, lenže ja nemôžem ísť do druhej práce na koľko sa starám o synčeka, ktorý sa len pred nedávnom narodil a manželka je po ťažkej operácii ešte stále v nemocnici. Preto bola moja otázka orientovaná týmto smerom, ale ďakujem za reakcie.
 • Pred tým ako som začal pracovať v tejto práci, som bol v NL a keď som sa s tade vrátil, tak som si po troch mesiacoch našiel prácu a zostávajúcu časť som si nechal preplatiť. Netušil som, že sa budem starať o synčeka a že moja manželka bude v nemocnici tak dlho a aj keď sa vráti tak bude potrebovať moju pomoc.
  • Plati to, co som napisala, ak si na materskej so synom, staci to urobit po skonceni materskej. Tak, aby si splnil podmienku poistenia v nezamestnanosti aspon 730 dni v poslednych 4 rokoch (na co ti chyba tych 6 dni).
 • zase tu podsúvaš ... on nieje na materskej, ale je na PN či OČR (pri OČR sa mu dni zarátajú, pri PN mu budú chýbať) !
  • Po skonceni PP sa mu nezarata ani materska ani PN ani OČR. A kludne by mohol byt aj na materskej, nevies.
   Ale tvoje tvrdenie je opat zavadzajuce.
   To si cucas z prsta?
 • Ja nepíšem o OČR po skončení PP, predsa je 5.január a zmluvu má do 31.januára a keby bol na OČR tak sa mu tie dni rátajú predsa - v zápočtovom liste sú tie dni započítané. Dokonca sa môže i zaevidovať na Úrade Práce, i keby pokračoval v OČR, kedže spĺňa podmienku nezamstnanosti (pri PN nie, vtedy ho ani nezaevidujú), hneď 1.2.2022.
 • Čiže keď tomu dobre rozumiem, keď budem na OCR-ke od 1.2.2022 do 14.2.2022 tak sa mi to započítava do tých odrobenych dní?
  • Nie, nezapočíta. Po skončení PP už nie, pokiaľ sa neprihlasite ako dobrovoľne poistený na balík poistenia.
   OHAJ trepe, zjavne chce mať pravdu za každú cenu, keď do toho zaplietol ešte aj OČR počas trvania zamestnania.
   Stále sa bavíme o potrebných dňoch na nárok na podporu, a tie treba po skončení zamestnania nejako získať. To sa nedá ani s PN ani s OCR.
 • Ty trepeš, ak je na PN - každým dňom sa pripravuje o započítané dni v zápočtovom liste, ak je na OČR - každý takýto deň bude započítaný v zápočtovom liste.
 • Zdravim mam odpracovanych 10 rokov vo firme chcel by som sa opytat od 1.9.2021 som na Pn koli operacii. Chcem skoncit prac pomer k 1.2.2022. Zarobok pred Pn bol okolo 1000€ v cistom. Kolko by bola vyska davky v nezamestnanosti? Zaratava sa aj vyplata PN? Dakujem za odpoved