Súbežná pracovná doba

Dobrý deň, vedel mi niekto prosím pomôcť s nasledujúcim problémom? Na fakulte pôsobím ako doktorand (denne štúdium) s pracovným časom 7,5hod. V súčasnosti som dostal možnosť sa zároveň aj zamestnať cez jeden grant na fakulte s čiastočným pomerom 10hod týždenne (26% pracovný pomer) čo robí 2hod denne. Mám ale problém so zapisovaním dochádzky. Tie 2hod denne sa mi majú zarátať do doktorandského času, alebo môžu sa mi počítať z neho? Lebo prakticky ja mám uzatvorenú iba jednu pracocnú zmluvu na 2hod denne a nikde nie je písané že môj pracovný čas sa má zvýšiť na 9,5hod denne. Zároveň mi ale nevedia do dochádzky dať súbežné hodiny.
 • Komentáre
 • Podľa mňa ten čas nemôže byť súčasťou iného pracovného času. Ide o iný pracovný vzťah.
  Ako by k tomu prišiel iny doktorand, bez grantu, ktorý by svoje doktorandské povinnosti musel robiť 7,5 hod., zatiaľ čo ty za 5,5 hod. a "platení" ste obaja rovnako.
  • Áno tomu rozumiem, len na personálnom mi jedna pracovníčka tvrdí, že doktorandské štúdium ich nezaujíma pretože to nie je pracovný pomer a preto môžem mať súbežnú dochádzku a druhá pracovníčka mi zase tvrdí, že v systéme to nie je možné písať dve dochádzky v jednom čase, takže musím mať 9,5hod pracovnú dobu. Tak tomu nerozumiem, že čo mám teraz s tým robiť, lebo je pravda, že pracovnú zmluvu mám iba na 2hod a nie na 9,5hod.
   • Ries to so svojím zamestnávateľom. Ty máš na doktorandskom nejaké záväzky a nemôžeš v tom čase vykonávať inú prácu.
    To by si mohol ísť v rovnakom čase aj predávať do obchodu a zarábať tam, nie?