Príkaz na nadčas v sobotu a nedeľu

Dobrý deň, môže zamestnávateľ zamestnancom prikázať prácu na nadčas v sobotu, alebo nedeľu, ak pracujú v nerovnomerne rozvinutom pracovnom čase?
Pracovný čas je rozvinutý od pondelka do piatku a pracuje sa na 12 hodinové zmeny, niekedy výjdu cez týždeň 3 12ky a niekedy 4 12ky. (napr. ranná 12ka,nočná12ka deň volna a zasa ranna nočná s tým že víkend je voľno.
  • Komentáre
  • Počuj ty "rozvinutý", keď sa tak zaujímaš o pracovné právo a dôvody prečo neprísť na nadčas, tak si vyhľadaj informácie na googli. A inak slovné spojenie nerovnomerne rozvinutý pracovný čas neexistuje. Namiesto hľadania dôvodov prečo neprísť do práce a vypisovania otázok na profesii, si naštuduj Zákonník práce a informácie o nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase. Alebo choď do práce a máš nárok na mzdu, za príplatok na nadčas, príplatok za sobotu a stravný lístok.
  • To slovne spojenie vymyslel náš hlavný odborár, takže nie ja. On to tak nazval, že tak pracujeme. A ako som hovoril mňa sa ten nadčas netýka. Len myslím, že by to malo byť väčšinou o dohode a nie o príkazoch. Treba sa aj ľudí zastať a nie ich otročiť. Nato, by mal ten tvoj zákonník práce myslieť, lebo potom si taký otrokári, s tvojimi názormi robia čo chcú a presne sa vyhrážajú ako ty, že sú ďalší ľudia, čo chcú pracovať. A tak sa pýtam, kde teda sú a boli, keď bolo treba vyrábať.
  • Pozdrav hlavného odborára. Zákonník práce je tu aj pre teba, aj pre zamestnávateľa. Keďže teba sa táto téma netýka, tak s tebou nebudem diskutovať. Ak tu bude niekto, kto naozaj rieši nariadenú prácu nadčas, rada mu poskytnem právny výklad slova nariadená práca nadčas.
  • A ak teda, tak ovladate zakonnik, tak kolko hodin max. do tyzdna, moze zamestnavatel nakazat? Viem napr. ze ak pracuju ludia na 3 zmeny tak do tyzdna mozu odrobit max. 37,5 hod. Ostatne je nadcas. Takze ak spravne pocitam ak robia 12ky, 3krat do tyzdna, je to 33 hodin (ak neratame prestavky) tak kolko max. este moze nariadit ako nadcas? Len tej 3,5 hidin? A urazat nikoho nechcem, len zakonnik malo mysli na ludi.
  • Keďže sa ťa táto téma netýka, nebudeme v nej pokračovať, tak sa dohodnime, ok? Poďme riešiť otázky ľudí, ktoré sú reálne a priamo sa ich dotýkajú.