Neodpracovaný fond

Dobrý deň, prosím Vás chcem sa spýtať, prehľadala som zákony a neviem to nájsť. Je taká možnosť podľa zákona, že ak zamestnanec neodpracoval pracovný fond, že si to musí najneskôr do 3 mesiacov odpracovať tie chýbajúce hodiny? Ak áno dáte mi sem prosím úryvok toho zákona? Ak nie aká je možnosť? Nadčasy v ďaľšom mesiaci nebude mať zaplatené pretože budú brané ako náhradne voľno?
 • Komentáre
 • Rovnomerne, nerovnomerne rozlozeny prac. cas? aky bol dovod, preco neodpracoval, co mal? zamestnavatel nenaplanoval zmeny?
  • Rovnomerne rozložený čas, smeny boli normálne naplánované ranná poobedná. Vznikli dva prípady : mal málo roboty, ale to chápem že je chyba zo strany zamestnávateľa. Ale ten druhý prípad je taký že odišiel skôr z práce viac krát alebo len na pol dňa a teraz mu chýbajú hodiny. (náš šéf je v tomto ohľaduplní, keď odídu odídu, musia nadrobiť inokedy) Ale ide o to že nenadrobili a nemajú teraz fond. Formou dovolenky ani neplateného voľna im to nechce dať. Tvrdí, že je to v zákone tak, ako píšem hore
   • To, co pises hore, plati pri pruznom pracovnom case. Nie pri fixnom.
    Ak sa vsak dohodli s nadriadenym a ten to toleruje, treba zaplatit cely mesiac a evidovat minusove hodiny, ktore musi odpracovat.
 • Ivka ďakujem za odpoveď, toto chápem ale potrebujem vedieť, či je pevne stanovená doba 3 mesiace na to , lebo to sa mi nezdá. A on im to chce rozposlať na maily vytrhnuté zo zákona. Viete mi sem dať ten zákon, prosím? Ďakujem Vám za pomoc
  • Ajo pisem, to e istuje len pri pruznej pracovnrj dobe a 3 mesiace tam musia byt dohodnute.
   Inu oporu v ZP tvrdenie nema.