Náhradné voľno za nadčas

Dobrý deň, mám 8-hod. pracovný čas /Po-Pi/ t.j. 40 hod. týždenne, pevnú pracovnú dobu a mesačný plat. Občas robíme navyše aj v sobotu. Za túto sobotu si berieme náhradné voľno v týždni. Vo výplate dostaneme zaplatený príplatok za odpracované hodiny v sobotu, ale zároveň nám odrátajú hodiny z mesačného fondu pracovného času, ktoré nám nezaplatia. Príklad - 20 prac. dní v mesiaci = 160 hod. - tie by som mala mať odpracované pri mojej mesačnej mzde. Navyše odpracujem 4 hod. v sobotu, za tie dostanem príplatok za sobotu. Následne v pondelok odpracujem iba 4 hod. a 4 hod. si vyberiem náhradné voľno. Vo výplate potom mám, že som odpracovala iba 156 hod. a takto mi je aj krátená výplata. Je to v poriadku? Ďakujem za odpoveď.
  • Komentáre
  • NIe, niekde musi byt aj mzda za tie 4 hodiny odpracovane v sobotu a vybrane ako nahradne volno. Nie iba priplatok za pracu v sobotu.
  • Dakujem za odpoved. Takze by mi mali zaplatit normalne 160 hod. + priplatok za sobotu a ja si vyberiem nahradne volno. A ak by mi tie nadcasy chceli preplatit cele, tak mam narok na priplatok za sobotu + ten priplatok 25% z priemernej mzdy? Dakujem.
    • Ak bude sobota nadcas (bez vybratia nahradneho volna), patri za nu mzda + priplatok za pracu v sobotu + priplatok za nadcas.