Zamyslenie na mzdy

Dobrý deň, mám jednu dilemu a hlavne ma to veľmi vytáča od hnevu. Zamestnávatelia majú takú novú hru s budúcimi zamestnancami ohladne mzdy. Tak Bratislava má oveľa vyššie platy ako napr. zamestnanci v okolí cca 30 km. Neviem, ale argumentovať že v Bratislave sa žije na vyššej úrovni neprejde. ževraj musia splácať úvery, platiť nájomné, plyn, vodu, elektriku. To mi chce niekto povedať, že tí čo bývajú v okolí cca 30 km neplatia také isté platby ako sa platí v Bratislave? Zamestnávateľ povedal, že v okoli sa žije lacnejšie...????Neviem kde na to prišiel, ked takto vie jedine argumentovať. Ako keby ludia si v okolí nebrali vôbec úvery, nič neplatili, veď im má stačiť to čo im dám.....
 • Komentáre
 • V principe ma pravdu, ak si chces kupit dom ci byt v Bratislave a v 30 km vzdialenosti od BA - je rozdiel v cenach nasobny.
  Kazdopadne, ziadny zamestnavatel nemoze dat na rovnakej pozicii a rovnakom mieste roznu mzdu len preto, ze jeden zamestnanec byva v BA a druhy 30 km od nej.
  • ivka70 ale ceny bytov a domov sú v okolí skoro rovnaké, nemyslím tým predražené Mlynské Nivy. Dcéra si kúpila 3i byt za 140 000€ a dom si kúpiš v tej istej cene. tak aký rozdiel? a faktúry za nájom a SPP,BVS,ZSE sú rovnaké ako v BA.
   • 3 izbovy byt kupis v BA za 140000, ale v Samorine porovnatelny za 80000.
    Ak chces porovnavat domy, BA v okrajovej stvrti 260000, v Samorine rovnaky 120000.
    V okoli su sice mozno porovnatelne, ale akonahle chces byvat v BA, tak si dost priplatis.
 • Odporucam googlit nejake techniky na spracovanie hnevu.