Navýšenie mzdy

Dobrý deň prajem,

V novom zamestnaní som približne pol roka.
Pracujem v menšej firme kde máme dobré vzťahy a aj ja s mojim nadriadeným. Po skúšobnej dobe mi mzdu zvýšili o 100€. Na rovnakú pozíciu ako vykonávam ja hľadajú ďalšieho človeka a najnižšia mzda co ponúkajú je dá sa povedať moja aktuálna. Napadlo ma či je vhodné si po polroku pýtať navýšenie platu vzhľadom na to že už som bol súčasťou úspešných projektov a nový človek by zarábal rovnako ako ja. Tým nechcem aby to vyznelo sebecky ale myslím si že človek čo nieco pre firmu odrobil aj keď iba za pol roka a je ako tak zaučený by mohol dostať viac ako čisto nový človek. Aky mate na tuto situáciu názor Vy?

Ďakujem.
  • Komentáre
  • Ak pozaduju cloveka so skusenostami a neberu na tam absolventa bez praxe, tak ma zmysel ponukat rovnaky plat na rovnaku poziciu. Kde nadobudne skusenosti na projektoch, ci v tejto alebo inej firme predtym, stale tie skusenosti ma.A ide o rovnaku poziciu. Ten novy clovek moze mat viac rokov skusenosti ako mas aktualne ty.
    Pises, ze ti plat po skusobnej dobe zvysili a teraz chces po dalsich 3 mesiacoch znovu zvysenie? Skusit mozes, ale realne za 3 mesiace asi az taky pokrok nenastal, aby si to vedela oddovodnit. Inzerat na profesii asi dobrym dovodom nebude.
    Skor vidim moznost zvysenia platu kvoli inflacii.