Výpočet dovolenky

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, naša nová účtovníčka nám preratavala dovolenku po novom a nevieme, či je to správne. Vo firme robím druhý rok, zmluvu mám do 22. 10. 2019 v robote od robíme 10, 75 hod v marcovej výplate som mala zostatok dovolenky 26, 03 dna a v aprílovej už zmenené na zostatok 12, 03 dna v apríli som mala 2 dni dovolenky vyrátala nám, že 25 dni dovolenky nám prerátala na 17, 5 dna na celý rok, keďže robíme 10, 75 hod za deň, plus hodinu prestávku... nevieme ako ktomu došla. A, že mne vyrastala dovolenku iba do konca septembra, keďže mi zmluva konci 22. 10. Chcem Vás poprosiť o radu, či je to takto správne. A mame zakázané kontaktovať uctovnickou, mame všetko riediť cez tretiu osobu. Našu vedúcu. Neviem, či aj to je správne, mala som problém stoho, že som účtovnícke napísala email a spýtala sa ohľadne výplatnej pásky, Ďakujem spozdravom Bajčiova.
 • Komentáre
 • Vyzera to dobre, konecne asi mate uctovnicku, ktora vie pocitat dovolenku spravne.
  • A môžem sá spýtať podľa čoho vyratala že po novom je 17,5 dňa na celý rok, keď hodín odrobim 10,75 za smenu? Ďakujem
   • Na to nie je dost udajov, treba napr. vek, tyzdenny pracovny cas zo zmluvy a pod. Tie udaje uctovnicka ma.
    Ake pri nerovnonerne rozlozenom pracovnom case to zhruba tak vychadza.
 • Véd práve že zhruba, nám to vychádza 18,65 na rok... Alé ďakujem...
  • Kludne rozpis vypocet, bud sem a pozrieme alebo jej ho poslite s tym, ze bud nech opravi alebo vysvetli, kde je chyba.
   Pokial nedas vsetky udaje, ani s kristalovou gulou to nikto nevypocita
 • Chcem iba poprosiť vysvetliť mi ako preratam keď som po starom mala nárok na celý rok 25 dní a po novom mam mat podľa účtovníčky 17,5.Mame nerovnomerne pracovný čas, krátky dlhý týždeň, za smenu odrobíme 10,75 hodín plus mame ktomu hodinu prestávku... Platené mame 10,75.takze v jeden týždeň odrobim dva dni a druhy týždeň 5 dní... Viem ze to ráta ako 3,5 dňa každý týždeň. Len sa nevieme pohnúť ďalej...Rozumiem ze to musí preratát lebo nerobíme 8 hodín aj ze nám to vyjde menej ale z uctovnickou mame zakázané komunikovať, môžme iba cez vedúcu a vedúca to nám vysvetliť nevie, Ak treba iné údaje ktomu poskytnem ak bude treba Ďakujem
  • Uz som hore pisala: treba tyzdenny pracovny cas zo zmluvy, vek - bez toho sa to vypocitat neda. Teoreticky vypocet najdes aj na nete.
   Ak tvrdis, ze si spocitala 18,65, tak k tomu mas snad vypocet.
   Inak, tak sa dovolenka ani nezaokruhluje, vysledok nie je uplne spravny, ale vypocet moze byt.
 • Vypocet 17,5 dna je spravny, ak mate tyzdenny pracovny cas 37,5 hodiny vek aspon 33 rokov:
  (25*7,5) /10,75 = 17,44 zaokruhlene 17,5.