Dovolenka v čase voľna

Zdravim. Robíme 12tky. V mesiacoch máme mať odpracovaných 15 dní. No niekedy sa stane že máme buď 16 alebo 14. Pri 16 dňoch nám dajú voľno ale pri 14tich nám píšu dovolenku na hociktorý deň v mesiaci keď máme voľno napr.po nočnej. Dovolenky máme 15 dní a štve nás, že nám takto míňajú D. Je to v poriadku mať D keď mám osobné voľno? Nejde nám o € ale o dovolenku. Dakujem
 • Komentáre
 • Dovolenku mas cerpat len vtedy, kedy by si inak mal pracovat.
  Mozu ti tak dovoleku naplanovat, ale jej cerpanie ti musia oznamit aspon 14 dni vopred a nie na konci mesiaca, ked im nevyjde pocet zmien.
  V ziadnom pripaden ie je mozne cerpanie dovolenky v den po nocnej zmene (to je ako keby si mal tahat dalsiu zmenu po nocnej).
  A pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case musi pocet odpracovanch hodin "sediet" priemerne za 4 mesiace, nie kazdy mesiac, teda nie je nutne vykryvat mesiac so 14 zmenami, ked nasledujuci mesiac bude zmien 16.
 • Ďakujem.pekne za odpoveď. A ešte jedna otazka. Za celý rok mame len 15 dní dovolenku
  Je to OK? Neter robí v nemocnici tak isto ako my,teda 12tky( ranná,nočná,2 dni voľno) a má normálne 25 dní. Teda aj ona odpracuje 15 dní ako my , len v tej dovolenke je rozdiel. Ďakujem.este raz.
  • Je to v poriadku, ak je to spravne prepocitane na vas pracovny cas a vase pracovne zmeny.
   Skor nie je v poriadku to, co ma vypocitane neter, kedze jej dovolenka nie je na dni prepocitana na pracovne zmeny, na ktore pracuje. Potom je problem aj s cerpanim, kedze (pravdepodobne) cerpa 1,5 dna dovolenky za 1 den. Nie je to spravne.
 • Ďakujem pekne