Dovolenka-prac.voľno.

Dobrý deň,prednedávnom som začala pracovať v obchode,a dnes ma zarazila jedna informácia pri tom ako si kolegyňa plánovala dovolenku.
Ide o to,že ako predavačky pracujeme 7 dní v týždni,
Kedy ako máme volno 2 dni buď pondelok a piatok alebo výkend,kolegyňa si teda cgcela dať dovolebku 3 dni pondelok-štvrtok a piatok by mala teda volno keďze to tak vychádzalo..vedúca jej ale povedala,že na to volno nemá nárok keďže dni v tom týždni neodpracovala,a volno je podla toho kolko dní resp.hodín má odpracovaných..buď si má dať 4 dni dovolenky alebo piatok má ísť do roboty..čo si myslím,že je úplne odveci,pracovala som predtým tiež v obchode tak isto nepretržite 7 dní,kde s týmto nebol problém..bola som na polovyčnom úvazku robila som 4 dni a 3 mala volno bežne sme si brali dovolenku 4 dni a ostatné 3 sme mali "volno" alebo sme si to niako kombinovali..keby jej vyjde volno na výkend tak si má zobrať na výkend dovolenku? Úplne nechápem...prosím poraďte mi niekto kto o tom vie niačo viac či to takto môžu robiť aby som bola v obraze,keď si budem riešiť dovolenku ja.
Ďakujem vopred za info.
 • Komentáre
 • Pri netovnomerne rozlozenom pracovnom case dovolenku cerpa len v dni, kedy by inak pracovala (aj cez vikend, ked tam ma zmenu) . Nepostupuju spravne.
  • Dobre som pochopila vašu odpoveď,že ak napr mám ja pracovať od pondelka do štvrku a ešte v nedelu a piatok sobota volno..tak si dám dovolenku tie dni keď mám pracovať a ostatné mám normálne volno hej?
   Aj som si myslela a vobec som nechápala o čom vedúca hovorý že volno je len ak sú odpracované dni..
   Prosím Vás čo sa stým dá robiť? Myslím si,že to že sa sňou poškriepim mi nepomôže..rada by som vedela dobudúcna ako postupovať keď si tú dovolenku buďem plánovať ja..kolegyňi vravela,že keby to tak naplánuje tak na personálnom to ajtak neprejde atd..ďakujem vopred
   • Da sa odvolat na Zakonnik prace, da sa to riesit s Inspektoratom prace.
    Skuste si to v praci vyjasnit, mozno ide len o nepochopenie niektorej strany.
    • Chápem,ďakujem krásne pekný deň.