Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať pokiaľ možno niekoho kto pracuje ako recruiter / hr .

Dlhodobo som žila v zahraničí čiže mám angličtinu na veľmi dobrej úrovni, študovala som tu nie len detskú pedagogiku ale aj service improvement/lean sig sigma. Počas môjho pôsobenia v zahraničí som pracovala ako quality control, ako učiteľka v materskej škole a posledné dva roky aj ako osobný /administratívny pracovník v jednej maličkej firme (šéfka,ja a ešte jedna pracovníčka ) .

Niekto môže vnímať tieto rozličné odvetvia ako negatívum ja si však myslím, že tým, že som pracovala v rôznych oblastiach mám rozhľad na viacerých "frontoch" .

Moja otázka znie: je absolútne neprípustné aby som si posielala žiadosti o prácu na Slovensku na pozície ktoré vyžadujú VŠ? Napríklad v oblastiach v ktorých som pracovala : quality control alebo administratívny pracovník ?

Uvedomujem si že zákony aj softvér ktorý sa na Slovensku používa je iný ako tu v zahraničí ja však nemám problém sa dodatočne vzdelávať a viem že som "quick learner " s "yes attitude" . Namiesto výhovoriek hľadám spôsob ako sa dá niečo dokázať.

Ďakujem za odpoveď