Práca pre ruštinu

Dobrý deň!
Prosím, povedzte mi, som z Novosibirsku (Sibír, Rusko) a teraz tam žijem. Chcem si nájsť prácu na Slovensku a presťahovať sa do života. Podľa vzdelania, rádiový inžinier, mal skúsenosti vo veľkej továrni, skúsenosti s elektrickými zariadeniami a vysokým napätím, potom odišiel a pracoval za posledných 10 rokov ako internetový obchodník, samouk, rôzne zručnosti (v zásade nemáme univerzitu v krajine, ktorá oficiálne vyrába internetového marketingu). Mám 38, pôjdem sám. Angličtina-A2, Ruština-rodený hovorca, Slovenčina-A1 a potom ešte slabá.
Chápem, že je zbytočné žiadať o rovnaké pozície bez jazyka, takže sa pozerám na všetky druhy voľných pracovných miest pre prevádzkovateľa linky, editora, asistenta atď. Posielam životopis, ale zatiaľ je ticho. Je nutné, aby sa pracovné vízum z Ruska, a to je ďalší problém pre zamestnávateľa a kandidáta. Možno vám niekto povie alebo vie, kto je pripravený najať, alebo povie nejakú agentúru bez podvádzania, zatiaľ čo narazia na takéto. Chcem prísť legálne, pracovať a žiť na Slovensku.
Ďakujem za odpovede.
 • Komentáre
 • Skus si zlepsit ANJ. Minimalne B1 - B2 a mozes skusit IT firmy.
  Na zivotopis pravdepodobne nik nereaguje, lebo si v Rusku. Cize jedna moznost je prist sem a tak si hladat pracu, druha moznost je napisat perfektny motivacny list, kde by si vysvetlil stahovanie.
  Dalsia moznost je zamestnat sa v Rusku vo firme, ktora ma pobocky aj na Slovensku a postupne prejst pod slovensku pobocku.
  • Dobrý deň.
   Ďakujem za odpoveď a radu, Persea.
  • Chce žiť a pracovať na Slovensku. Mal by sa najprv naučiť slovenčinu. Už som alergický na angličtinu. Mám vyštudovanú aplikovanú informatiku a aj prax v odbore., ale má 54 rokov a nikde ma nechcú zamestnať, pretože neviem komunikovať anglicky. Sme na Slovensku a my sa máme prispôsobovať firmám čo sa sem nasáčkovali. Už rovno možme zaviesť angličtinu ako štátny jazyk.....fuuuuj
   • Jedna moznost je, ze budes hundrat a zostanes bez prace a druha ze sa naucis ANJ. Ja som si zvolila druhu moznost.
   • Vy miesate hrusky s jablkami. To nie je o tom kde clovek zije, ale v akom obore a v akej firme sa chce zamestnat. V IT je anglictina uplnym standardom. Bez nej sa proste nepohne nikto kto v IT chce pracovat. Velke nadnarodne firmy tu robia biznis/obchod a z vedenia sa kvoli slovenskej pobocke nikto ucit slovencinu nebude. Takisto sa ju nebude ucit nikto z dalsich stoviek kolegov, ktori v tychto firmach pracuju v inych krajinach a pobockach.
    Ak chcete v nejakej firme pracovat - ano, musite sa prisposobit. Inak si vyberu niekoho ineho. Takze ak pozaduju anglictinu - bud sa ju naucite, alebo mate smolu.