Práca po 50+

Poradíte mi? Kde si hľadať zamestnanie keď mám 50+ a všade chcú len mladých? Naša generácia je už na odpis. Do dôchodku ďaleko, mladí nepochopia...Zlý systém.
 • Komentáre
 • mladí museli odísť do zahraničia za prácou, starí nepochopia
 • Ja som teraz tak v strede, ani mlady, ani stary, a nechapem tiez
 • Vzdy sa bude niekto stazovat, lebo ma pocit, ze je v tej najzranitelnejsej skupine. Mlady, lebo ho nechcu, lebo nema skusenosti, starsi, lebo ho nechcu, lebo ich ma privela, lebo ma vela rokov, lebo .....
  Nie je to tak. Treba si len spravne naparovat ponuku s dopytom a hlavne nelutovat sa.

  Bdw v mojom okoli si za posledny rok naslo pracu niekolko ludi nad 50, dokonca si vyberali z viacerych moznosti.

  • Ivka dakujeme za podporu...len bohuzial neplatia tie teoreticke poucky o ponuke a dopyte..jednoducho realna situacia je taka, ze 50+ je problem najst zamestnanie, ak ti to niekto nevybavi,ale nemas "dobre postaveneho" kamarata...je to aj svojim sposobom logicke, ze 35-45 rocny sef si nehlada "velmi skuseneho" 50-ka, sefovia si svoje "fleky" strazia a tomu podriaduju aj vyber ludi...aj ked clovek profesne vyhovuje na 100pct + presne s poziadavkami na danu poziciu, tak nedostane sancu, lebo nezapada "pomyselnym fitom do agile prostredia", alebo podobnym frazam od personalistov...a na druhej strane "manazeri" placu, ze si nevedia najst skusenych ludi ...
 • Ivka, prekvapujete ma.
  Veď aj na urade prace vas po 50 ke ihneď zaradia do kurzu , nemusíte čakať 3 mesiace./neplati v čase korona/
  poslala som asi 20 CV.Bez odozvy .Jedna zaporna odpoved, že nevyhovujem.Inak nič.Žena 57 rokov
  • Zdravím vás, tiež som poslal cca 25 CV a dostal som 4 zamietavé odpovede. Mám 54 rokov a niekoľko kolegov z bývalej práce kedy nás nadnárodná spoločnosť v rýchlom slede prepustila tesne pred 50 rokom a odvtedy sa všetci trápime a beznádejne hľadáme prácu. Dvaja pracujú ako taxikári, jeden jazdí na nákladnom aute, jeden je čašník a ďalší ponúka úsporné domy.
   Jednoducho už v našom veku nás nepotrebujú. Dôležité je vyplatiť úvery do cca 40-45 roku života, lebo potom budete v problémoch do akých sme sa dostali aj mi.
   Držím palce v tejto čoraz ťažšej dobe.
 • Mladí idú do zahraničia. Mam dve deti ktoré žijú v zahraničí.
  Sama som ako 42 ročná išla pracovať von ako pomocná sila. Mame postavený dom. Do kedy ma človek fungovať štýlom že vonku v podnájme a doma pusto? To píšem ako odpoveď pre tých mladých. Vám by sa páčilo keby 57 ročná matka robila vonku? Nepochopis..
 • Pani z tohto portálu ( už neviem meno ) hovorila v TV, že o ľudí od 50 nemajú zamestnávatelia takmer žiadny záujem. Ja mám zrovna 50 a našiel som si prácu v ČR. Tu na SK je to zabité!