Práca - čiastočný invalidný dôchodca

Dobrý deň,Volám sa Tomáš, mám 35 rokov a som čiastočný invalidný dôchodca, kvôli čomu môžem pracovať takmer výlučne len remote...
Aj 8 hodín ale remote.

Naposledy som z domova robil pre jednú firmu, kde sme robili jednoduché optimalizácie obsahu pre vyhľadávače, nahadzovali obsah do Woocommerce a pod. činnosti.Nepracovali sme však s Google/Facebook reklamami ani s grafikou... Taktiež sme ani neprogramovali..Svoje skúsenosti som uplatnil na vlastnom projekte www.metalmania-magazin.eu (WordPress magazín - záľubová činnosť)

Pokusy o získanie práce v Digital Marketingu odpoveďami v zmysle ,,prepáčte, ale my hľadáme experta", ,,prepáčte ale dali sme prednosť inému kandidtátovi"Vedeli by ste mi dať nejaké odporúčania a reálne ako isť na to (t. j. nie všeobecné frázy typu ,,treba zlepšiť znalosti"

Skúšal som písať aj do chránených dielní - napísal som do mnohých, odpoveď bola že ,,nevieme pomôcť - max keby ste vedeli niečo s grafikou"...Myslím, že nemusím písať, že stav keď máte 35 rokov, ste nútený žiť s rodičmi nikomu nepridá na psychickej pohode. A hlavne, keď to občas vyzerá skutočne beznádejne (že sa neosamostatnite do konca života).

Pokusy o naučenie sa programovania (PHP) a webdizajnu neskončili uspokojivým výsledkom... Taktiež som skúšal nejaký ten copywrighting - zistil som, že tam môžem získavať ponuky max keď dám mimoriadne nízku cenu (obrazne vysvetlené - o sebe si myslím, že moje texty sú také ,,no great/no terrible" a zrejme na výraznejší príjem z copywrighterskej činnosti by museli byť ,,megagreat"

Taktiež sa pokúšam aj o osvojenie vedomostí zo sotwarového testingu (získať certifikát ISQTB a obzrieť sa po nejakej testerskej pozícii) no len mám obavy aby to nešlo rovnakým spôsobom, ako teraz.
 • Komentáre
 • P.S.: Smajlíky tam nie sú umyselne... Chcel som len uzavrieť zátvorku s úvodzovkami a automaticky to preformátovalo na smajlík.
 • Aké cudzie jazyky ovládaš? Aspoň angličtinu máš B2 na komunikatívnej úrovni? Napadá ma zákaznícky servis.
 • Tak angličtinu no - ale čo sa tyka komunikácie...

  Mal som v auguste-novembri doučovanie... Preklad článku o GitHube, o testovaní som zvládol (ako áno nebolo to niečo publikovateľné neviem kde ale zhruba som pochopil načo slúži GitHub a ako s tým narabať)

  V rámci mailov zládam komunikovať s vydavateľstvami keď vyžiadávam album na článok...

  Ale napr. keď som chcel niečo o SEO prečítať, tak aby som tomu naplno pochopil som musel použiť Google Translator...

  Taktiež keby som sa mal baviť s ľudmi z Indie - tak ak by sme riešili niečo ,,odbornejšie" tak asi by som sa nevykecal...

  Ja sa momentálne zameriavam na ten marketing a testing (na growni som začal komunikovať s mentorom - tak na jeho odporučanie som si spravil životopis cez kickstart za 15 eúr) ale mam brutálne obavy no ake to bude nadalej.
 • Moznost pracovat remote ma dnes asi kazda firma.
  Potrebujes zlepsit cudzie jazyky - anglictina, nemcina a skusit sa uchadzat o junior procesne pozicie.
 • Možnosť pracovať remote ma dnes každa firma????? To kde si na to prišiel

  Skus si dať napr. pretlak.sk - a všetko Bratislava, Bratislava, Bratislava a remote len mala časť... To isté napr. pracuj.sk - nehvoorím, že tam nie su remote ponuky ale väčšina ich rozhodne není...

  Písal som včera s jednou chranenou dielňou - odpoveď ,,Bohužiaľ remote nie je možné, treba byť fyzicky"

  A druhá vec neviem ako tak špeciálne zlepšim cuzdie jazyky - žeby som plynule prečítal nejaký článok abo čo
 • Treba ist na pohovor a tam ziadat remote. Ak ich zaujmes, daju ti taku zmluvu. Bez cudzich jaz. v IT sfere vsak asi len velmi tazko najdes uplatnenie. Ak sa nechces zlepsit v jaz. / alebo na to nemas predpoklady, tak potom asi treba hladat v inej sfere ako v IT.
  Potom vsak nastava problem s remote.
 • Od reality odtrhnuty komentar... Chodiť pohovoroch a pýtať remote prácu ktorú neponúkajú....končíme diskusiu
 • Urcite tiez treba popracovat na prchkych reakciach. I to moze byt dovod, preco sa Ti nedari s hladanim prace.

  Nie vzdy je vsetko uvedene v inzerate a nie vzdy vsetko co je v inzerate naozaj aj plati. Pri zverejneni inzeratu sa uplatnuju zlozite schvalovacie procesy a casto sa zverejnuje vseobecny inzerat a az na pohovore sa uchadzac dozvie presnu ponuku.
 • No komunikuješ so mnou ako keby ja som nemal takú skúsenosť, ako to funguje
 • Nerozumiem naco sa pytas, ked si vsade bol, vsetko zazil a vsetko vies.
  Ak niekto polozi otazku, ma mat nastavenu mysel tak, aby prial odpoved. V opacnom pripade je kladenie otazok zbytocne.
  Ak by som ta pohovovorovala, pri takejto komunikacii by mi zasvietila cervena kontrolka. Mimochodom personalisti dost googlia a ty o sebe zverejnujes velmi vela informacii. Si pomerne lahko identifikovatelny. Pozor na to.
 • Ja len píšem, že viem ako to funguje s remote prácami - že keď je raz uvedené že miesto práce Bratislava, tak není veľka šanca, že akceptujeme aj remote...

  A nie, nebola to jedna skúsenosť a ty ma ideš presviedčať, že je fest bežné, že je na rozum uvedené miesto práce Bratislava (alebo Banská Bystrica, alebo hoc aj Košice) - tak úplne v pohode akceptujú aj remote....

  Tak čo mam na to napísať? Áno, máš pravdu - ďakujem že si tak dobre poradila alebo čo?
 • Uplne v pohode nie. No covid vela veci zmenil a ak je uchadzac sikovny, da sa zmluva prisposobit. Len to samozrejme treba aj nieco vediet.
 • Končime našu debatu z diskusie štýlom jeden píše svoje, druhý píše svoje nema nikto nič