Nikto ma nechce zamestnať

Mám 20 rokov, som necelý rok po maturite a okrem prác ako čašníčka ma nikto nechce zamestnať. Na SŠ som maturovala z ekonomie, manažmentu, personalistiky, účtovníctva toto všetko som zvládala na jednotku vždy, reprezentovala som atď a tiež zo strojárstva čo je také vedľajšie ale základy viem. Ani jedna firma ma nechce zamestnať, išla by som na VŠ avšak študovať 5 rokov za to aby som dostala plat 1000-1300€ je smiešne. S predajom a trhom mám tiež 5 ročné skúsenosti, z čoho už 3 roky predávam vlastné remeselnícke ekologické výrobky na jarmokoch a som plne konkurencie schopná a darí sa mi lenže to je len sezónne nie je to príjem, na ktorý sa môže človek spoliehať. A napriek tomuto všetkému nie som vhodný uchádzač ani o práce ako POKLADNÍK V LIDL či predávačka v deichmanne Takže ďakujem. Každý týžden si posielam CV na 30 ponúk, rôznych nevyberám si.
 • Komentáre
 • VS, ale ked ti to je smiesne, tak hladaj ine riesenie
  • Hovorím to preto, lebo ako čašníčka, obcas hostesing a predaj na jarmokoch mi da €€ viac. 3-5 dni na jarmoku je niekedy aj 1400€. Lenze sa na to nedá spoliehať a nikto o za to hypoteku nedá. Ľudia s VS ktorý sa tolko ucili a pracovali na sebe a všetok ten čas a mnoho veci co si kvôli tomu museli odoprieť si zaslúžia viac !
 • Napadá mi živnosť a nejaký e-shop s tými výrobkami? Ak s nimi máš úspech na jarmokoch, pravdepodobne by sa ujala "stála" ponuka. Inak, keď som bola čerstvo po škole (aj keď je to už pekných pár piatkov
  • * neviem, kam mi zmizla druhá časť správy, tak to zhrniem - na úrade mi vtedy pani poradila, aby som reagovala aj ma ponuky, kde som nespĺňala úplne všetky požiadavky, pretože zamestnávateľ si vie veľa vecí doučiť.
 • Nechce sa mi verit, ze pre absolventku s minimalnou praxou sa najde 30 ponuk tyzdenne. Zbytocne tym zatazujes inzerentov a ty si sklamsna, ked nereaguju. Skus sa namiesto kvantity zamerat na kvalitu a posielat radsej menej zaujimavejsich a cielenych ziadosti. Nemusis splnat vsetky poziadavky, ale vediet si vyselektovat, co skutocne chces, by si mala.
  V podstate nemas co zatial velmi ponuknut a posudzovat studium na VS kriteriom, ze 5 rokov studia za 1300 eur sa neoplati je tiez zvlastny postoj.
  Ak sa neoplati a nevidis v tom nic ine, nestuduj. Ale nestazuj sa, ze ta nikto nechce zamestnat. Aj ludia bez VS sa vedia presadit, ale musia makat na sebe a nie sa lutovat a este o tom pisat do sveta. A casto plati, ze skor ako jednotkari sa presadia ti, co museli viac bojovat aj o svoje znamky na skole.