Neviem si nájsť prácu

Dobrý deň, zaujímalo by ma či máte podobný problém ako ja.
Od Novembra 2019 si aktívne hľadám prácu cez stránky Profesia.sk a ISTP. Je Jún, odoslal som 89 životopisov za tých 8 mesiacov a stále som NEZAMESTNANÝ!
Pozvali ma vo februári na jeden jediný pohovor, avšak, tam ma neprijali. Skúšal som chodiť aj osobne odniesť životopis do rôznych predajní ale tam ma ma automaticky zrušili s tým, že ak niekoho budú hľadať, zverejnia ponuku na tejto stránke. Mám ukončenú SPŠku, žiadne pracovné skúsenosti. Jediné čo nechcem je práca pri pokladni alebo v pásovej výrobe. Čo mám robiť keď všade hľadajú ľudí s praxou ale nikde mi ju nevedia ponúknuť? V životopise žiadam 500 eur v čistom, chcem naozaj až tak veľa? Som z Košíc a aktuálne moje sebavedomie je na bode mrazu.
Máte niekto podobné skúsenosti?

Ďakujem
 • Komentáre
 • A kde si teda hľadáš prácu? Ak to nie je pokladňa a pásová výroba?
  Inak pásová výroba ako taká dnes už je málokde. Štandardne sú to montážne bunky, alebo standy, kde jednotliví zamestnanci montujú komponenty, káblové zväzky apd. Ak nemáš žiadne skúsenosti, tak nejaké by si mal v prvom rade získať. Ja mám VŠ, som na manažérskej pozícii, ale mám skúsenosti aj s prácou na pokladni, dokonca na trhoch apd. Ak potrebujem prácu, beriem každú, ktorá vyhovuje môjmu zdravotnému stavu.
  • Všade inde, veď tieto dve pozície nie sú jediné na svete a nie každý musí rovnako začínať. Pre mňa ako introverta je práca s ľuďmi stresujúca a vyčerpávajúca. Avšak, posielam životopis takmer všade kde sa dá, ak ma vezmú, viem sa premôcť a vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Ja osobne si myslím že Profesia.sk je jeden veľký ojeb na ľudí kde sú samé fiktívne pracovné pozície, neviem si inak vysvetliť to, že sa mi nevedia ozvať ani z ponúk, kde hľadajú analfabetov bez akéhokoľvek vzdelania.
 • Tie pracovné skúsenosti musíš niekde získať, tak zober aj tú pásovú výrobu. Potencionálny zamestnávateľ radšej vidí, že máš niekde rok-dva odpracované a teda máš nejakú prax / skúsenosti, ako to, že si rok po škole, nikde si ešte nepracoval a teda nemáš žiadnu prax.
 • nebrať, nebrať, nebrať.
  Radšej študuj knihy a internet a vycestuj na západ, ako makať v šrubkárni pre profit pracovných agentúr a oligarchov.
  Ja mám požiadavky 1000 v čistom a tiež má nikto nechce, 8 rokov na úrade práce. Ich problém.
  • Si si isty, ze to je "ich" problem?
   Ja myslim, ze skor tvoj ... cim dlhsie budes bez akejkolvek prace, tym tazsie sa ti bude praca hladat.
 • Podla toho co povazujes za pasovu vyrobu. Je to u teba kazda pozicia operatora? Myslim ze by si mal zobrat aj ''pasovu'' vyrobu. Tiez som zacinal na pase a teraz som vo vyssom manazmente firmy. A nemal som s tym problem. A bol to fyzicky narocny pas. A vacsina firiem pracuje na zmeny, tak budes mat priestor si popri tom hladat pracu s ktorou budes spokojny
 • dobri den hladam si pracu moje tel cislo 0950720977
 • Neviem ako je to možné že nevieš nájsť prácu, lebo žijem v KE, síce už mám niečo odpracované, no som na invalidnom dôchodku plnom, a s prácou som mal problém iba teraz pár mesiacov kvôli korone, tak isto som ale po škole začínal tak že som vzal všetko. Tak nerob okolky a nejaké skúsenosti naber aj v práci čo sa ti nepáči. A popri tom hľadaj stále niečo lepšie.