Budúca absolventka

Dobrý deň, hľadám radu u skúsenejších. O dva mesiace budem strojná inžinierka. Od štvrtého ročníka som mala brigády v odbore, jedna 6-mesačná prax, druhá brigáda na 16 mesiacov. Okrem toho som si privyrábala prekladmi technických správ do anglického jazyka. Problém nastal teraz, keď si posielam žiadosti na TPP a pozvania na pohovory neprichádzajú. Posielam si životopis v rámci SR aj ČR, rátam so sťahovaním, preto prácu riešim už teraz, s predstihom. Som slobodná a bez záväzkov. Mám pocit, že problém bude v tom, že som musela 2x meniť odbor (prvý krát po starostlivosti a smrti ťažko chorého otca som musela ísť študovať na školu, kde sú nižšie finančné výdavky, druhý raz keď neotvorili odbor, na ktorý som chcela ísť a ten vtedajší bol pre mňa trápením). Čo si myslíte, je to striedanie problém?
 • Komentáre
 • Nemyslim si, ze by to bol problem.
  Ani to nemusis v zivotopise rozoberat, staci tam dat rok a skolu, kde si zisksla titul bakalara a skolu, kde ziskas ing, s predpokladanym terminom ukoncenia studia.
  • Všetky časové údaje o začiatku, skončení a aj predpokladanom dátume ukončenia inžinierskeho štúdia mám v životopise, uvádzam aj tie zmeny odborov, trvanie štúdia a dôvod zanechania (samozrejme trošku formálnejším spôsobom ako tu píšem). Takisto prax je uvedená ako pozícia, firma a časový údaj.
   • Prax v pohode, uvadzat v zivotopise vsetky zmeny odborov a dovody - aky to ma vplyv na to, ze si ten najvhodnejdi uchadzac na danu poziciu? Velmi by som rozmyslala, ci to tam uvadzat - moze to byt dovod, ze zamestnavatelia nereaguju.
    Vysvetlujes a rozpisujes nieco, co zamestnavatela nezaujima. Keby na to prislo, na pohovore mozes vysvetlit podrobnosti.
    • Podľa Vás je lepšie teda nechať len to vzdelanie, ktoré som ukončila titulom? A neuvádzať vôbec tie dva, na ktorých som bola len rok?
     • Ano, pokial tie 2 nemaju vyrazny vplyv na poziciu, kam sa hlasis, neuvadzala by som ich.