Patentový inžinier

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce: Topoľčany
Ponúkaný plat (brutto): 1 200 EUR/mesiac
Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ste nadšencom inovácií a pokrokov v technike? Je Vám blízky automotive a jeho smerovanie? Do nášho R&D tímu hľadáme nového kolegu, ktorý bude dôležitou súčasťou a podporou tímu na poli duševného vlastníctva pri návrhu nových projektov. Dvere majú otvorené všetci, ktorí sa zaujímajú o nové technológie, majú bádavého ducha, neboja sa ich porovnávať s existujúcimi riešeniami a majú cit rozpoznať detail príp. nové funkčné znaky týchto riešení. Hlavná náplň práce je:
- Vyhľadávanie v patentových databázach a vytváranie rešeršných správ.
- Prezentácia výsledkov vyhľadávania.
- Poradenstvo v oblasti DV pre vývojové a projektové tímy.
- Hľadanie a informovanie o nových riešeniach.
- Spracovávanie žiadostí k novým riešeniam.
- Príprava podkladov a prihlasovanie patentových prihlášok.
- Komunikácia s vynálezcami, patentovými zástupcami a patentovými úradmi.
- Zastupovanie vynálezcov pred úradmi.
- Správa, monitoring a plánovanie smerovania DV v rámci spoločnosti.
- Šírenie povedomia a duševného vlastníctva (wokshopy, školenia, diskusie, atď.).

Zamestnanecké výhody, benefity

ZKW ponúka inšpiratívne pracovné prostredie plné nových výziev. Svojim zamestnancom ponúkame rôzne finančné a nefinančné benefity:
- Kreatívna práca v oblasti vývoja s najmodernejšími technológiami
- Priamy kontakt s vyvíjaným produktom a výrobou pod jednou strechou
- Kariérny rast, profesionálna sebarealizácia a podpora interného talentu
- Interné aj externé školiace kurzy, jazykové vzdelávanie
- Flexibilná pracovná doba (v piatok len do 13tej)
- Možnosť práce z domu
- Možnosť čerpania náhradného voľna z fondu nadčasových hodín
- Príspevok na dopravu
- 13. plat
- po 5tich rokoch vernostný bonus
- Bonusové programy
- Kafetéria systém benefitov

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Osobnostné predpoklady a zručnosti

- Aktívna znalosť anglického jazyka a/alebo nemeckého jazyka podmienkou
- Znalosť práva duševného vlastníctva príp. prax s DV vítaná.
- Technické myslenie, zanietený technický a bádavý typ.
- Samostatnosť a zodpovednosť za svoju prácu.
- Záujem napredovať a získavať nové znalosti.
- Priamy ťah na bránu/zameranie na cieľ.
- Komunikatívny typ

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

ZKW Group je špecialista na inovatívne prémiové osvetlovacie systémy a elektronické moduly, založená v roku 1938. Ako dodávateľ systémov je skupina jedným z popredných strategických partnerov automobilového priemyslu na celom svete. ZKW Group pôsobí z Rakúska s takmer 10 000 zamestnancami v Európe, Amerike a Ázii. Závod ZKW Slovakia je s takmer 2 200 zamestnancami najväčším závodom mimo Rakúska.
Naše portfólio siaha od vnútorných svetiel a osvetlení štátnej poznávacej značky, cez zadné svetlá, až po veľmi komplexné hlavné reflektory LED so vstavanými laserovými diaľkovými svetlami. Okrem toho vyvíjame a vyrábame dosky s plošnými spojmi a elektronické moduly pre LED reflektory. Takýmto spôsobom zdokonaľujeme vzhľad a charakter motorových vozidiel na celom svete.

Spoločnosť ZKW Slovakia s.r.o. vznikla pred 14 rokmi ako nenápadný výrobný podnik v Krušovciach pri Topoľčanoch. V pomerne krátkom čase sa stala spoločnosť najväčším zamestnávateľom v regióne. Podnik na Slovensku v roku 2010 úspešne odštartoval vlastné nadčasové vývojové centrum. Inovatívne produkty profesionálneho slovenského vývoja tak ponúkame pre celosvetový trh už 10 rokov. Prílev nových projektov a technológií, na ktorých pracujeme a ktoré nás čakajú v ďalších rokoch, boli dôvodom na najväčšie rozšírenie kapacít v histórii ZKW Group. V roku 2019 sa výrobné a administratívne priestory takmer zdvojnásobili. Obzvlášť ekologická a energeticky úsporná výstavba bola hlavným dôvodom pre udelenie ceny „Stavba roka.“ Nová výrobná hala je doteraz prvou na Slovensku, ktorá získala energetický certifikát A0.

Spojením kvalitných zamestnancov, kvalitného granulátu a najmodernejších výrobných technológií, vznikajú prémiové produkty vyrobené na Slovensku pre medzinárodných popredných výrobcov automobilov, ktoré sú zárukou našej perspektívnej budúcnosti. Vozidlá sú vďaka našim svetlám žiadanejšie a bezpečnejšie. Aj vy chcete byť súčasťou “zrodu svetla?” Ako úspešný hráč ponúkame našim zamestnancom atraktívne a bezpečné pracovné prostredie. V absolútnej zhode s naším sloganom „Bright Minds, Bright Lights.“

Miesto výkonu práce je Bedzianska cesta 679/375, Krušovce (pri Topoľčanoch).

„Informácie súvisiace s výberovým konaním a spracúvaním osobných údajov organizovaným spoločnosťou ZKW Slovakia s.r.o., Bedzianska cesta 679/375, Krušovce 956 31, IČO: 36 657 913 (ďalej len „prevádzkovateľ“) nájdete na: https://zkw-group.com/datapolicy.“

Information related to the selection process and processing of personal data organized by ZKW Slovakia s.r.o., Bedzianska cesta 679/375, Krušovce 956 31, Company ID: 36 657 913 (hereinafter referred to as the" Controller ") can be found at: https://zkw-group.com / datapolicy.

Prípadné otázky týkajúce sa spracúvania a ochrany osobných údajov adresujte zodpovednej osobe prostredníctvom e-mailovej adresy [email protected]

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Adresa spoločnosti

ZKW Slovakia s.r.o.
Bedzianska cesta 679/375
956 31 Krušovce
https://zkw-group.com/sk/
ID: 4020202  Posting date: 13.1.2021  The job comes from another website or source. Basic salary component (gross): 1 200 EUR/mesiac