Špecialista komunikácie RIS

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 1850 € btt

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme kolegu, ktorého pracovnou náplňou bude:
• Rozvoj a tvorba funkčného IT dizajnu a procesnej IT (PIT) architektúry a infraštruktúry komunikačných LAN/WAN, IT kritickej infraštruktúry systémov RIS a SCADA a jeho realizácia.
• Data manažment - správa a programovanie databáz, zálohovanie a aktualizácia dát a systémových údajov v súlade s platnou legislatívou.
• Správa, prevádzka, údržba, servis, rozvoj, kontrola, diagnostika, analýza a odstraňovanie poruchových javov, konfigurácia a programovanie algoritmov IT komunikačných zariadení, technologických LAN/WAN sietí pre RealTime systémy a SCADA systémy na platforme Linux, QNX, Cisco, Windows Server, SAT Toolbox II a pod. pre dispečerské riadenie a automatizáciu distribučnej siete ZSD.
• Aplikačná podpora, aplikačný inžiniering a aktívna účasť pri navrhovaní riešenia rozvoja energetických PIT LAN/WAN a GPRS sietí v segmente PIT pre oblasť RIS a SCADA systémov, tvorba predpisov a noriem.
• Vytváranie technických špecifikácií pre inovatívne riešenia v oblasti komunikácií RIS.
• Expertná diagnostika a profylaktika jestvujúcich LAN/WAN (vrátane PCM/SDH/PDH/MPLS/IP) sietí, asynchrónnych, rádiových, ASA, GPRS, GSM, optických, IT komunikačných prepojení, odhaľovanie potenciálne slabých miest, navrhovanie re- dizajnu a technických opatrení pre elimináciu prípadných rizík.
• Činnosti IT systémového administrátora na komunikačných zariadeniach LAN/WAN, GPRS serverových a klientských aplikáciach SCADA, RIS a AVN.
• Analýza užívateľských požiadaviek, vývoj a konfigurácia infraštruktúry PIT komunikačných zariadení a rozhraní pre RIS a SCADA podľa požiadaviek užívateľa.
• Spravovanie a aktualizácia dokumentácie prevádzkovaných zariadení systémom RUPLAN, Autocad, a i.
• Quality control management pre certifikovanie nových zariadení a riešení pre PIT komunikačné systémy v zmysle platných predpisov a noriem, posudzovanie ich dopadu a spôsobilosti pre nasadzovanie do distribučnej energetiky v podmienkach ZSD.
• Projekt asistent, realizácia a odborný dozor pri nasadzovaní nových zariadení a ich uvedení do prevádzky, poskytovanie odborných konzultácií, kontrola a pripomienkovanie projektových dokumentácií, odsúhlasovanie technických riešení.
• Kontrola kompletnosti dodávok.
• Quality control management pre oblasti - funkčné skúšky, FAT, SAT, UAT testy, testy na skúšobni a pri predkomplexných a komplexných skúškach nových energetických objektov a odovzdávanie zariadení do prevádzky a do dispečerského riadenia.
• CyberSecurity manažment PIT – rozvoj, IT dizajn, implementácia, prevádzka, reporting.
• Zabezpečovanie CyberSecurity podľa požiadaviek legislatívy a interných technických požiadaviek vychádzajúcich z IT kritickej infraštruktúry, súčinnosť s LISO
• Projekt manažment - pripomienkovanie projektov a technických návrhov.
• HotLine - operatívne riešenie poruchových stavov a ich evidencia.
• Expertná IT analýza vzniknutých poruchových dejov a vytváranie reportov.
• Risk manažment - navrhovanie preventívnych technických a netechnických opatrení pre odstránenie prípadných rizík, riadenie a mentorský dozor nad ich dodržiavaním.
• Expertná IT analýza dátových tokov IEC komunikačných protokolov a detekcia prípadných chýb.
• Zabezpečovanie odstránenia porúch vlastnými kapacitami alebo dodávateľsky.
• Navrhovanie plánov preventívnej údržby pre zariadenia SCADA.
• Riadenia a realizácia PPÚ.
• Vedenie evidencie protokolov z preventívnej údržby a vyhodnocovanie výsledkov z preventívnej činnosti.
• Organizačné zabezpečovanie realizácie zákazky vlastnými kapacitami alebo dodávateľsky.
• Vykonávanie administratívnych činností vrátane činností na systémoch SAP.
• Tvorba a pripomienkovanie internej riadiacej dokumentácie, tvorba a pripomienkovanie procesov v prostredí ARIS, MS Visio.
• Vedenie odborných technických rokovaní.
• Sledovanie vývoja v danej oblasti a navrhovanie inovatívnych riešení.

Naša spoločnosť ponúka svojim zamestnancom:
- zázemie stabilnej medzinárodnej spoločnosti
- zaujímavý sociálny program s množstvom benefitov
- širokú škálu interných a externých školení

- Finančný príspevok určený na regeneráciu zamestnanca
- 5 dní dovolenky navyše
- Doplnkové dôchodkové sporenie
- Sociálna výpomoc, iné finančné príspevky
- Povolené platené voľno pri vybraných životných a iných udalostiach
- Stravovanie - poukážky plne hradené zamestnávateľom

Výška fixnej mzdy je stanovená na úrovni minimálne 1850,- EUR brutto pri plnom pracovnom úväzku. Výška fixnej mzdy bude závisieť od konkrétnych odborných znalostí a skúseností kandidáta.
Ročná odmena je vo výške 10% pri 100% plnení ukazovateľov.

Žiadosti zasielajte do: 15.11.2019

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

elektrotechnické, IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Expert
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Potrebné osvedčenia podľa Vyhlášky 508/2009 Zz:
*Osvedčenie §23 bez obmedzenia napätia podľa 508/2009 Z.z.
Ďalšie požiadavky:
*RIS, LAN, WAN- expert
*znalosť elektrotechniky a elektrických zariadení / zanlosť IEC komunikačných noriem / technická dokumentácia

Západoslovenská energetika, a.s., je vedúcou elektroenergetickou spoločnosťou na Slovensku a poskytuje služby všetkým svojim zákazníkom – domácnostiam, podnikateľským subjektom a strategickým podnikom slovenského hospodárstva. Patrí k lídrom v otázkach zodpovedného podnikania a jeho princípy sú súčasťou našich každodenných rozhodnutí a stratégie podnikania.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Importovane ponuky
E-mail: poslať životopis
ID: 3783811  Posting date: 10.10.2019  The job comes from another website or source. Basic wage component (gross) and other rewards: od 1850 € btt