O nás

Na kolektíve nám záleží
Stokrát opakovaná pravda sa u nás stala realitou. Tímová práca u nás funguje ako na centrále, tak aj na pobočkách. Naše open-space priestory ožívajú v ranných hodinách a „žijú“ priateľskou atmosférou počas celého dňa. Sme odborníci, ale aj ľudia. Preto si vieme pomáhať na profesionálnej úrovni, ale aj tej ľudskej, ktorá je v rámci kolektívu mnohokrát oveľa dôležitejšia. U nás môžeš byť od prvého dňa sám/sama sebou. Naozaj. Hoci je nás veľa a každý z nás je iný, rešpekt, slušnosť a vzájomná úcta sú u nás na prvom mieste.

CEO nežije v bubline
Náš šéf je lídrom, ktorý dokáže zaujať a motivovať. Stretávame sa na Kafé alebo na pravidelnej konferencii, kde nám rád predstaví pripravované novinky, a zároveň ho zaujíma náš názor a spätná väzba. Nie je dôležité, či u nás pracuješ týždeň alebo roky, všetky názory majú predsa rovnakú hodnotu.

Ak niečo chceš, môžeš
Vytvárame priestor a príležitosti podieľať sa na raste banky, ako aj na raste našich osobností. Máme totiž priestor na užšiu spoluprácu, máme možnosť lákavej rotácie pracovných miest. Študenti vysokých škôl u nás radi stážujú v rámci Trainee programu. Schopnosti kolegov zas rozvíjame v talentových programoch ako na ústredí, tak aj v retailovej sieti. Nezabúdame ani na manažérov, z ktorých vytvárame perfektných lídrov.

Nápady vytvárame a realizujeme sami
Máme priestor robiť na projektoch, ktoré nás naozaj bavia, a prácu si užívať. Kreativite sa medze nekladú. Napríklad program Agile lab spája kolegov, ktorí agilným spôsobom zlepšujú vybrané oblasti v banke.

Posilňujeme kultúru zdravia
Benefity týkajúce sa zdravia zamestnancov sú trendom v mnohých firmách. V čom sme iní? V Poštovej banke veríme, že zdraví zamestnanci tvoria zdravú firmu. Nerobíme „iba“ Dni či Týždne zdravia. Zdravému životnému štýlu sa venujeme počas celého roka, pretože len tak získame reálne výsledky. Náš komplexný program Do roka fit je zameraný na posilnenie fyzického aj psychického zdravia.

Sme sami sebou
Ako prvá banka na Slovensku sme zrušili povinný dress code na našej centrále. Veríme, že naši kolegovia si zaslúžia ešte viac dôvery a slobody. Veríme, že ak majú na sebe to, v čom sa cítia sami sebou, podávajú ešte lepší výkon V pobočkovej sieti majú kolegovia nastavené isté odporúčania, no svoju osobnosť majú možnosť prejaviť aj vnesením prvkov svojho štýlu do každodenných outfitov.

V Poštovej banke veríme v dobro
Veríme, že #dobrosanosi aj v dnešnom svete. Prečo? Pretože dobro je nadčasové. Pristane každému z nás, či už sme jeho iniciátormi, alebo prijímateľmi. Pod značkou Dobro sa nosí konáme prospešné aktivity týkajúce sa udržateľnosti. Patrí sem aj zamestnanecký grant, vďaka ktorému majú kolegovia skupiny Poštovej banky možnosť pomôcť niekomu zo svojho okolia.
https://www.postovabanka.sk/dobrosanosi