Prejdite do lepšej práce

Finančný controller, účtovník

Miesto práce
Sládkovičova 29, Banská Bystrica
Termín nástupu
dohodou
Plat
1 300 EUR/mesiacfinálna výška finančného ohodnotenia závisí od skúseností a znalostí kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do výrobnej prevádzky so zákazkovou strojárskou výrobou hľadáme kolegu/ kolegyňu, ktorý/á zastreší nasledovné aktivity:
Pravidelné vypracovanie reportov prevádzky výrobného závodu na týždennej a mesačnej báze pre vedenie spoločnosti.
Finančné plánovanie ročné, mesačný forecast finančného výsledku prevádzky.
Ad hoc analýzy podľa požiadaviek manažmentu.
Kalkulácie produktov, vyhodnotenie ziskovosti zákaziek.
Výpočty finančných ukazovateľov prevádzky.
Analýzy režijných nákladov, režijných sadzieb.
Zhodnotenie finančných výsledkov prevádzky za daný mesiac.
Zhodnotenie odchýlok od finančného plánu z pohľadu celého roka.
Sledovanie pohľadávok a záväzkov.
Zodpovednosť za komplexné vedenie podvojného účtovníctva v spoločnosti
Zodpovednosť za daňové priznania k DPH
Príprava štatistických výkazov a podkladov pre potreby auditu a daňového poradenstva. Spolupráca s audítormi a daňovými orgánmi štátnej správy. Vypracovávanie analýz a správ podľa požiadaviek vedenia spoločnosti, zodpovednosť za mesačné a ročné závierkové práce.
Zúčtovanie tuzemských a zahraničných služobných ciest

  • stabilné zamestnanie v dynamickej slovenskej spoločnosti s unikátnym zameraním výroby /obranný priemysel/
  • flexibilný pracovný čas,
  • práca v príjemnom kolektíve,
  • zamestnanecké výhody a benefity:
  • voliteľné benefity,
  • príspevok na dopravu,
  • doplnkové dôchodkové sporenie,
  • zamestnanecké zľavy (T-COM, Tatra banka, Zelená žaba, Wellness Elizabeth, Pelikan a mnoho ďalších)
  • firemné akcie, teambuildingy, športový deň, vianočný večierok, voľné vstupy na kultúrne a športové podujatia.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

  • zodpovedný prístup k práci
  • predchádzajúca skúsenosť na obdobnej pozícii podmienkou
  • dôslednosť, samostatnosť, flexibilita
  • analytické a ekonomické myslenie
  • schopnosť nachádzať riešenia
  • iniciatívny prístup

MSM GROUP je spoločnosť zastrešujúca dcérske spoločnosti s portfóliom v segmente obranného a civilného strojárskeho priemyslu. Cieľom skupiny je strategické vedenie dcérskych spoločností k efektívnemu získavaniu a manažovaniu zákaziek v rámci svojej ponuky.

Spoločnosti v skupine svojim portfóliom pokrývajú kompletný životný cyklus munície, rádio-navigačnej elektrotechniky. Činnosti zahŕňajú vývoj, konštrukciu, výrobu, ale aj následný servis, opravy, revízie či modernizáciu, vrátane ponuky transferu príslušných technológií. V portfóliu našich služieb nájdete aj ďalšie aktivity ako predaj a autorizovaný servis nákladných automobilov TATRA, výrobu transformátorov a mernej čerpacej techniky, výrobu špeciálnych kontajnerov, mobilné a riadiace veže riadenia letovej prevádzky. MSM GROUP spojuje aktivity celej skupiny s dôrazom na zvyšovanie efektivity a expanziu historicky dokázaného dobrého mena svojich značiek na čo najširšie trhy.
ID: 3868415  Posting date: 11.2.2020  Basic salary component (gross): 1 300 EUR/mesiac