Coordinator eshop pentru piața din România

MOB Interier s.r.o.

Place of work
Vajnorská, Bratislava
Contract type
full-time, trade licence
Start date
dohodou
Wage (gross)
salariul fix 900 brutto + partea variabila până la 300 brutto, în funcție de experiență

Information about the position

Job description, responsibilities and duties

Fă parte din echipa celui mai mare eshop cu mobilă din Slovacia, la extinderea pe piața din România. Căutăm o persoană energică și motivată pentru postul de coordinator al eshopului nostru.

Responsabilități:
- responsabilitate pentru magazinul online din România
- rezolvarea reclamațiilor și oferirea informațiilor despre produse
- logistică (pregătirea transportului, comunicarea cu firmele de curierat)
- facturare
- serviciu clienți prin telefon, email, online chat
- Copywriting
- Facebook, Instagram
- e-commerce, marketing

Employee perks, benefits

- loc de muncă într-o companie stabilă și de renume
- colectiv tânăr și dinamic
- dobândire experiență în comerț electronic și e-marketing
- oportunități de carieră pentru o persoană motivată (teamleader)
- Achiziționarea produselor noastre la un preț redus
- Salariu competitiv (renegociere în fiecare an)
- card multisport
- week-enduri libere
- teambulidings

Information about the selection process

la trimiterea CV-ului adaugați în mesaj parola MOBILIER

Requirements for the employee

Candidates with education suit the position

Secondary with school-leaving examination
Follow-up/Higher Professional Education
University education (Bachelor's degree)
University education (Master's degree)

Language skills

Romanian - Proficiency (C2) and Slovak - Advanced (C1)

Other knowledge

Microsoft Word - Advanced
Microsoft Excel - Basic
Typing - Advanced

The position is suitable for a fresh graduate

Yes

Personality requirements and skills

Comunicare
Motivația de a învăța lucruri noi
rezistență la stres
cunoasterea limbii romane
flexibilitate

Advertiser

Brief description of the company

Our company operates the largest e-shop with furniture and home decor accessories in Slovakia. We are present on the Slovak market for 13 years. Our team is constantly expanding and we will gladly welcome new colleagues who will join and help us in the successful operation of our business. More information about us can be found at www.novynabytok.sk, www.hezkynabytek.cz, www.zondo.hu, www.zondo.ro, www.zondo.hr,...

Number of employees

50-99 employees
ID: 3573405  Posting date: 8.1.2019  Basic wage component (gross) and other rewards: salariul fix 900 brutto + partea variabila până la 300 brutto, în funcție de experiență