Hlavný štátny radca_Vonkajšie výberové konanie VK /2019/7063

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Špitálska, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Mzdové podmienky (brutto)
od 1071 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Organizačný útvar
odbor ochrany práce
Nadriadený organizačný útvar
sekcia práce
Odbor štátnej služby
2.11 - Práca, inšpekcia práce, sociálne veci a rodina
Obsadzované štátnozamestnanecké miesto vo funkcii
hlavný štátny radca
Druh štátnej služby
stála štátna služba
Najnáročnejšia činnosť
Tvorba štátnej politiky vrátane koncepčnej činnosti na úrovni ministerstva.
Bližšie určená najnáročnejšia činnosť
Tvorba štátnej politiky vrátane koncepčnej činnosti v oblasti vecnej pôsobnosti odboru ochrany práce (bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci, inšpekcia práce, nelegálne zamestnávanie alebo vysielanie zamestnancov): podieľanie sa na tvorbe strategických dokumentov (tvorivé návrhy riešení), ako aj na plnení strategických cieľov (t.j. legislatívna činnosť, výkladová činnosť, spolupráca s inými orgánmi) v tejto oblasti so zameraním na dlhodobý rozvoj

Informácie o výberovom konaní

Prihlásiť sa do vonkajšieho výberového konania VK/2019/7063, ktorým sa obsadzuje voľné štátnozamestnanecké miesto na odbore ochrany práce, sa môžete prostredníctvom portálu štátnej služby –
link: https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/21853
Termín podávania prihlášok do výberového konania je od 23.10. do 8.11.2019. Predpokladaný termín realizácie výberového konania je 21.11.2019.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Francúzsky jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Ďalšie požiadavky
Jazykové znalosti: AJ alebo NJ alebo FJ, úroveň B1 (vyššia úroveň výhodou). Ďalšie požiadavky: 1. svedomitosť a spoľahlivosť, 2. motivácia, 3. adaptabilita a flexibilita, 4. schopnosť pracovať pod tlakom, 5. komunikačné zručnosti, 6. analytické, koncepčné a strategické myslenie Požadované odborné znalosti: znalosť zákona Ústavy SR, zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákona č. 125/2006 Z. z. o inšpekcii práce a o zmene a doplnení zákona č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších, zákona č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákona č. 351/2015 Z. z. o cezhraničnej spolupráci pri vysielaní zamestnancov na výkon prác pri poskytovaní služieb a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Iné
Technické vzdelanie výhodou. Odborná prax: nevyžaduje sa (výhodou prax v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci alebo inšpekcie práce alebo bezpečnosti technických zariadení/vyhradených technických zariadení).

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

Ústredný orgán štátnej správy

Adresa spoločnosti

Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR
Špitálska 4,6,8
816 43 Bratislava
ID: 3799277  Posting date: 30.10.2019  Basic wage component (gross) and other rewards: od 1071 €