Riadiaci letovej prevádzky

Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riadiaci letovej prevádzky pri riadení letovej prevádzky zabezpečuje jej bezpečnosť a plynulosť vo vzdušnom priestore SR a v blízkosti letísk s civilnou letovou prevádzkou. Udržuje predpísanú minimálnu vzdialenosť (rozstup) medzi jednotlivými lietadlami a naviguje ich po letových tratiach v príslušných letových hladinách. Zároveň zodpovedá za bezpečnosť príletov, odletov a pohybov lietadiel po letiskových plochách. Okrem bezpečnosti letovej prevádzky riadiaci letovej prevádzky pomocou týchto činností zabezpečuje vysokú priepustnosť vzdušného priestoru. Výkon práce je spojený s vysokými nárokmi na osobné vlastnosti, vedomosti a zručnosti, ako aj na osobnú zodpovednosť. Uvedené činnosti sa vykonávajú 24 hodín denne.
Predpokladom na výkon práce ATCO je absolvovanie a úspešné ukončenie výcvikového kurzu schváleného kompetentným orgánom a získanie kvalifikácie riadiaceho letovej prevádzky. Dĺžka výcvikového kurzu je cca 2 roky. Úvodná časť (cca 6 mesiacov) prebieha v Bratislave prezenčnou formou. Následný výcvik prebieha v mieste výkonu práce. Miesto výkonu práce bude stanovené v závere výberového konania, hľadáme flexibilných uchádzačov, ktorí sú ochotní sa vybranému miestu výkonu práce prispôsobiť. Možné miesto výkonu práce: Bratislava, Košice, Poprad, Žilina alebo Piešťany. Výcvikový kurz prebieha v rámci pracovného pomeru.

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

Základná mzda 1020,- Eur počas výcviku, po získaní príslušnej kvalifikácie základná mzda 1.275,- Eur až 2.670,- Eur + variabilná zložka mzdy

Zamestnanecké výhody, benefity

podľa kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Podmienky zaradenia uchádzača do výberového konania:
vyplnenie dotazníka do 30.06.2019. Po stlačení červeného reakčného tlačidla v dolnej časti inzercie POSLAŤ SPOLOČNOSTI ŽIVOTOPIS budete presmerovaný na dotazník


Na základe posúdenia predložených materiálov si vyhradzujeme právo vykonať užší výber v zmysle interných predpisov a kontaktovať len vybraných uchádzačov .

Upozorňujeme, že v zmysle týchto predpisov do výberového konania nezaradíme uchádzača, ktorý bol zaradený do výcviku ATCO v minulosti u iného poskytovateľa leteckých navigačných služieb a nezískal predpísanú kvalifikačnú kategóriu s príslušnými doložkami alebo bol v minulosti neúspešný v testoch FEAST. Uchádzač, ktorý úspešne absolvoval testy FEAST v minulosti, bude do výberového konania zaradený, ak sú výsledky na úrovni požadovanej v tomto výberovom konaní. Testy FEAST nie je možné opakovať.

Pred prihlásením sa do výberového konania je potrebné si preštudovať naše stránky - sekciu práca riadiaceho letovej prevádzky - http://www.lps.sk/sk/kariera/praca-r...

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Požiadavky na uchádzača:

Trestná bezúhonnosť

Znalosť slovenského jazyka: maturitná skúška zo slovenského jazyka alebo iná skúška preukazujúca úroveň slovenského jazyka minimálne na úrovni B2 (CEFR)

Osobnostné predpoklady: výborná krátkodobá pamäť, priestorová predstavivosť a orientácia, komunikatívnosť, plynulosť verbálneho prejavu, schopnosť uplatňovania poznatkov a skúseností v praxi, samostatnosť, stresová tolerancia, schopnosť zvládnuť vysokú pracovnú záťaž, zodpovednosť, spoľahlivosť, precíznosť a systematickosť, vysoké pracovné nasadenie, zmysel pre povinnosť a sebadisciplína.

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

Komplexné zabezpečovanie a poskytovanie letových prevádzkových služieb, leteckej telekomunikačnej služby, leteckej informačnej služby, služby pátrania a záchrany a ďalších činností, ktoré súvisia s plnením základného účelu a predmetu činnosti v záujme bezpečného, efektívneho a usporiadaného toku letovej prevádzky v stanovenom vzdušnom priestore a na určených letiskách v SR.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik
Ivanská cesta 93
823 07 Bratislava 216
http://www.lps.sk
ID: 3366997   Posting date: 21.6.2019   Basic wage component (gross) and other rewards:   Základná mzda 1020,- Eur počas výcviku, po získaní príslušnej kvalifikácie základná mzda 1.275,- Eur až 2.670,- Eur + variabilná zložka mzdy