Zaujíma ťa výskum a aplikovanie riešení v oblasti rozvoja miest/obcí/regiónov so zameraním sa na zmenu klímy? Potom hľadáme práve teba!

Karpatský rozvojový inštitút

Miesto práce
Košice
Termín nástupu
december 2021 – január 2022
1 200 EUR/mesiacFinančné ohodnotenie pri nástupe závisí od kvalifikácie a dĺžky praxe (1200 – 1400 EUR brutto)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné úlohy:
• Podieľať sa/spolukreovať odborné zameranie KRI v oblasti podpory plánovania a spravovania území miest/obcí/regiónov
• Podieľať sa na vytváraní KRI politík, praktík, nástrojov a partnerstiev, aby sa zvýšili a rozvíjali odborné schopnosti organizácie
• Participácia na príprave nových projektov/kontraktov,
• Komunikácia s partnermi a klientmi
• Manažment projektov/kontraktov a spolupráca pri vypracovaní odborných výstupov – odborné vedenie, vypracovávanie zadaní pre jednotlivé úlohy, monitoring plnenia projektových aktivít, príprava analytických podkladov, spracovanie analýz a pod.

Čo ponúkame:
• Kreatívna, dynamická a zodpovedná práca
• Možnosť rýchleho odborného rastu
• Tvorivá rodinná atmosféra v malom kolektíve (v súčasnosti 6 ľudí na plný úväzok a cca 5-10 expertov na čiastočné úväzky)
• Plný pracovný úväzok formou pracovnej zmluvy na dobu neurčitú s trojmesačnou skúšobnou dobou, miesto výkonu práce Košice
• Finančné ohodnotenie pri nástupe závisí od kvalifikácie a dĺžky praxe (1200 – 1400 EUR brutto)
• Čiastočne flexibilný pracovný čas - po dohode
• Možnosť občasnej práce z domu – po dohode
• Práca zahŕňa cestovanie (prevažne SR, ale aj zahraničie)
• V rámci projektov možnosť účasti na národných a medzinárodných konferenciách

Ak Vás táto ponuka oslovila, pošlite svoj životopis v slovenskom a anglickom jazyku na e-mail [email protected]. Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor. Viac informácií o KRI nájdete na www.kri.sk.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Vzdelanie v odbore regionálny rozvoj, verejná správa, ekológia a environmentalistika, geografia (a príbuzné smery) výhodou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Prax v súvisiacom odbore minimálne 3 roky

Počet rokov praxe

3

• Schopnosť čeliť novým výzvam, chuť učiť sa, ale tiež prinášať vlastné nápady a novú perspektívu
• Schopnosť pracovať samostatne, ale aj ako súčasť tímu
• Dôslednosť a dôraz na kvalitu výsledkov
• Dobrý časový manažment a schopnosť efektívne pracovať pod tlakom
• Analytické myslenie

Karpatský rozvojový inštitút (KRI) ako odborná organizácia typu think-and-do tank, pracuje od roku 2004 na presadzovaní systémových zmien v oblasti inovatívneho udržateľného rozvoja regiónov, miest a obcí. Svoje meno si vybudoval ako popredná nezávislá mimovládna odborná organizácia, ktorá prepája výskum a najnovšie svetové vedecké poznatky v oblastiach rozvoja, s fungovaním a činnosťou samospráv a ďalších rozvojových aktérov v území.

KRI poskytuje nezávislé rozvojové analýzy, štúdie, scenáre a návrhy metodík, koncepcií, rozvojových stratégií a plánov, vrátane ich implementačných mechanizmov, ako podklad pre rozhodovací proces na národnej, regionálnej a lokálnej úrovni.
Viac o našej práci sa dozviete na stránke http://www.kri.sk/sk/portfolio/

V posledných rokoch sa jedným z ťažísk práce KRI stala téma zmeny klímy - ohrozujúca ľudí, prírodné prostredie, infraštruktúru či majetok, a to predovšetkým v mestách. KRI sa usiluje o zmenu fungovania samospráv, ktoré ako lídri klimatického procesu musia brať na vedomie súčasné a budúce dopady zmeny klímy ako organickú súčasť plánovania svojich rozvojových zámerov.
Viac o systémovej reakcii na zmenu klímy v krátkom videu:

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 4176932  Posting date: 6.10.2021  Basic salary component (gross): 1 200 EUR/mesiac