Senior dáta analytik/analytička pre mestské dáta

Creative Industry Košice, n.o.

Miesto práce
Kukučínova, Košice
Termín nástupu
ASAP
1 300 EUR/mesiacFinálna mzda závisí od skúseností kandidáta/kandidátky.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

KOHO HĽADÁME?
Vieš sa orientovať v širokom spektre metodológií, prístupov a fenoménov? Nie sú ti cudzie sociologické, behaviorálne, ekonomické či demografické ukazovatele? Baví ťa hľadať v dátach súvislosti, ktoré môžu zefektívniť chod mesta a skvalitniť život jeho obyvateľov?

Do tímu CXI hľadáme človeka, ktorý by dokázal tvorivo pristupovať k systematizácii dát a tvorbe dátového obrazu mesta. Ten bude ďalej slúžiť pre lepšie rozhodovanie na úrovni mesta a vytváranie nových služieb. Dáta budú prístupným spôsobom interpretované pre širokú verejnosť prostredníctvom vizualizačných techník alebo intervencií vo verejnom priestore.

ČO BUDE TVOJOU ÚLOHOU?
• Zodpovedať za výskum a výskumné úlohy v oblasti mestských dát, dát v oblasti kvality života a dát súvisiacich s mestskými službami a verejným priestorom
• Navrhovať a koordinovať výskum spolu s tímom CXI so zreteľom na ciele projektu Košice 2.0 a na ciele Creative Industry Košice
• Pripravovať reporty, nastavovať KPI a identifikovať možnosti využitia dát
• Aktívne spolupracovať s tímom CXI
• Zúčastňovať sa na aktivitách projektu Košice 2.0 a CIKE.

• Kreatívna, dynamická a zodpovedná práca
• Mladý a priateľský kolektív
• Príležitosti pre profesionálny rast
• Možnosť organizovať si pracovný čas (flexibilný pracovný čas, možnosť využívať prácu z domu)
• Účasť na podujatiach (Art & Tech Days, konferencie, workshopy, vlastné teambuildingové aktivity)
• Materiálne benefity (výpočtová technika, potrebné softvérové vybavenie)

Svoj životopis spolu s motivačným listom posielajte na [email protected].

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

3

• Vzdelanie v odboroch regionálny rozvoj, sociológia, matematika, štatistika výhodou
• Schopnosť získavať, analyzovať a interpretovať dáta z oblasti mestského rozvoja
• Schopnosť definovať zadanie, formulovať výskumné otázky a nastaviť dotazníkový prieskum
• Znalosť kvalitatívnych metód výskumu výhodou
• Skúsenosti s nástrojmi na spracovanie a vizualizáciu dát
• Skúsenosti s tvorbou datasetov a s prácou s dátami v rôznych formátoch (napr. CVS, XML, GeoJSON)
• Znalosť Data Miningu a programovacích jazykov (SQL, Python, JavaScript, R... ) výhodou
• Schopnosť doručiť výsledok v požadovanom čase a kvalite
• Kreativita, flexibilita a samostatnosť
• Komunikatívnosť, schopnosť zvládať výzvy a riešiť problémy
• Schopnosť spolupracovať v tvorivom interdisciplinárnom kolektíve

Creative Industry Košice, n.o. (CIKE) sa zaoberá podporou a rozvojom kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Vyhľadávame a podporujeme talenty, poskytujeme vzdelávacie, networkingové a pracovné príležitosti, čím prispievame k udržateľnému mestskému rozvoju. Máme za sebou úspešné projekty ako Európske hlavné mesto kultúry - Košice 2013, zastupujeme mesto v Sieti kreatívnych miest UNESCO v oblasti mediálneho umenia, realizujeme domáce a zahraničné rezidencie a rozvíjame medzinárodné spolupráce. Organizujeme festival mediálneho umenia a digitálnej kultúry Art & Tech Days. Hlavným podujatím festivalu je konferencia, ktorá pravidelne prináša top spíkrov z popredných firiem a organizácií.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 4033690  Posting date: 30.9.2021  Basic salary component (gross): 1 300 EUR/mesiac