Odborný referent pre riadenie projektov (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
Máj / Jún 2021 alebo podľa dohody
1 300 EUR/mesiacosobný príplatok podľa skúseností, zručností, referencií

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme projektových špecialistov v oblasti štrukturálnych fondov. Vybudovali sme kvalitný projektový tím, ktorý pracuje na zlepšení nášho kraja a keďže výziev a projektov je čoraz viac, hľadáme ďalších šikovných ľudí. Hľadáme skúsených projektových manažérov pre investičné projekty s nasledovnou náplňou práce:

• príprava, implementácia, koordinácia a riadenie „tvrdých“ investičných projektov financovaných z externých finančných zdrojov, najmä IROP a pod.,
• vypracovávanie žiadostí o finančný príspevok,
• zastrešenie plynulých procesov na priebežnú implementáciu a monitorovanie aktivít projektu a predkladanie dokumentácie priebežného a následného monitorovania podľa Príručky a usmernení poskytovateľa finančnej pomoci,
• riadenie projektových tímov k implementácii projektu,
• komunikácia s poskytovateľmi finančnej pomoci (Sprostredkovateľský orgán, Riadiaci orgán a pod.),
• zodpovednosť za implementáciu a finančné riadenie projektu v súlade so schválenou žiadosťou o NFP a zmluvou o poskytnutí finančnej pomoci, s platným systémom finančného riadenia a systémom riadenia zdrojov finančnej pomoci, platnými právnymi predpismi, usmerneniami a pokynmi poskytovateľa finančnej pomoci,
• zodpovednosť za dodržiavanie harmonogramu, finančného plánu projektu, za čerpanie rozpočtu a za kontrolu a efektívne vynakladanie finančných prostriedkov, za prípravu a včasné predkladanie ŽoP,
• zodpovednosť za oprávnenosť výdavkov prijímateľa v súlade s platnými pravidlami oprávnenosti, a zodpovednosť za napĺňanie merateľných ukazovateľov projektu.

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Životopis pre zaradenie do výberového konania, prosíme, zasielajte priebežne. Tak ako nám budú prichádzať životopisy uchádzačov, budeme ich na základe vyhodnotenia priebežne pozývať na výberové pohovory.
Odporúčame využiť na stránke www.profesia.sk službu „Poslať životopis“.
Trvanie pracovného pomeru: na dobu určitú, počas trvania konkrétneho projektu.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický, alebo technický

Vodičský preukaz

B

• skúsenosti s prípravou a realizáciou projektov financovaných z nenávratných finančných zdrojov, prax v oblasti štrukturálnych fondov najmä investičných projektov,
• schopnosť pracovať s projektovou dokumentáciou a technickými výkresmi výhodou,
• podrobná znalosť príslušnej legislatívy (znalosť bude overená pri výberovom konaní)
• ovládanie MS Office (Word, Excel, PPT) a práca s ITMS2014+,
• samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, organizačné schopnosti, prezentačné zručnosti, schopnosť pracovať v tíme.

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4065045  Posting date: 20.4.2021  Basic salary component (gross): 1 300 EUR/mesiac