Vedúci / vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
január 2020 alebo podľa dohody
1400 € základná zložka mzdy, osobný príplatok v závislosti od skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme skúseného vedúceho / vedúcu oddelenia komunikácie Banskobystrického samosprávneho kraja - PR špecialistu, ktorý dokáže pozitívne odkomunikovať množstvo už naplnených ako aj plánovaných zámerov, už zrealizovaných ale aj rozpracovaných projektov.
Očakávame človeka, ktorý má skúsenosti s prácou v médiách, je schopný zrozumiteľne komunikovať s médiami, verejnosťou, spolupracovať s útvarmi úradu. Samozrejmosťou je perfektné ovládanie spisovnej slovenčiny a nadštandardný spoločensko-politický prehľad.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• pôsobiť ako tlačový hovorca Úradu BBSK
• komunikovať s médiami a verejnosťou a odpovedať na ich otázky
• pripravovať stanoviská úradu, tlačové správy, tlačové konferencie a podklady na ne
• metodické vedenie pri tvorbe obsahu krajského časopisu Náš kraj
• riadiť online komunikáciu Úradu BBSK na sociálnych sieťach a webstránke kraja
• pripravovať a realizovať komunikačné stratégie a plány
• pravidelne informovať verejnosť o činnosti a aktivitách samosprávneho kraja

• práca ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Životopis pre zaradenie do výberového pohovoru aj s podkladmi preukazujúcimi výsledky vašej práce z danej oblasti zašlite najneskôr do 30. novembra 2019 prostredníctvom portálu www.profesia.sk alebo našej webovej stránky.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať požiadavky, budú pozvaní na výberový pohovor. Na výberovom pohovore budú hodnotení v oblastiach: overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu, vyhodnotenie hard skills, soft skills a overenie referencií uchádzača.

Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov na účely výberového pohovoru podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady EÚ č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (nie starší ako jeden mesiac).

Úspešný uchádzač musí spĺňať predpoklady výkonu práce vo verejnom záujme v zmysle § 3 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov:
• spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
• bezúhonnosť.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

nešpecifikované (masmediálne, žurnalistika výhodou)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Kritériá a požiadavky:
• minimálne 4 roky praxe v príslušnom odbore
• minimálne 2 roky skúseností s vedením tímu
• slovenský jazyk na vynikajúcej úrovni
• skúsenosť s prácou v PR výhodou
• prehľad v komunálnej politike
• záujem o politické a spoločenské dianie, samosprávnu politiku
• výhodou sú grafické zručnosti (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator )
• výhodou je skúsenosť so spravovaním sociálnych sietí, on-line marketingom

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
• vynikajúce komunikačné schopnosti
• proaktívny prístup k práci, schopnosť dokončiť úlohy riadne a načas
• záujem o samosprávnu politiku
• zodpovednosť, schopnosť štruktúrovane myslieť, samostatnosť, systematickosť, tímový hráč alebo hráčka
• reprezentatívne vystupovanie

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3809909  Posting date: 13.11.2019  Basic wage component (gross) and other rewards: 1400 € základná zložka mzdy, osobný príplatok v závislosti od skúseností