Advokátsky koncipient s nemeckým jazykom

Advokátska kancelária Paul Q, s. r. o.

Miesto práce
Twin City, Bratislava, Karadžičova 2
Termín nástupu
podľa dohody

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu v Paul Q hľadáme nových motivovaných junior právnikov/advokátskych koncipientov s nemeckým jazykom. Sme poprednou advokátskou kanceláriou s rozsiahlou medzinárodnou klientelou a viac ako 25-ročnými skúsenosťami. Ponúkame skvelé príležitosti pre profesionálny a osobný rozvoj, ako aj zaujímavú prácu v priateľskom tíme s príjemným pracovným prostredím v nových kanceláriách v centre Bratislavy.

Pracovná náplň by zahŕňala najmä:
- prácu v tíme právnikov poskytujúcom právne služby našim klientom vo viacerých oblastiach práva vrátane obchodného a občianskeho práva, pracovného práva, práva duševného vlastníctva, správneho práva a hospodárskej súťaže;
- zastupovanie klientov pred súdom;
- spracovávanie analýz;
- prácu s právnymi dokumentmi, spisovanie a pripomienkovanie zmlúv;
- právne poradenstvo;
- prípravu podaní na súd, sporová agenda a správne konania;
- prácu ako zodpovedný a proaktívny člen tímu.

- stabilná práca v poprednej právnickej firme s dlhodobou perspektívou;
- vynikajúce príležitosti na profesionálny a osobný rozvoj, trvalé zvyšovanie kvalifikácie a odborného rastu;
- príležitosti na spoluprácu pri významných projektoch;
- spolupráca s medzinárodnými klientmi;
- komunikácia a používanie nemeckého jazyka;
- príjemné pracovné prostredie v centre Bratislavy;
- teambuildingy, občerstvenie pre zamestnancov, karta MultiSport;
- práca v mladom a priateľskom kolektíve.

Váš životopis nám prosím pošlite spolu s krátkym sprievodným textom a aktuálnou fotografiou. Na osobné pohovory budeme pozývať len vybraných uchádzačov.

Hľadáme kandidátov, ktorí majú aspoň rok praxe v oblasti práva a skúsenosti z práce alebo štúdia v zahraničí. Do úvahy však budeme brať aj čerstvých absolventov s pracovnými skúsenosťami počas štúdia, alebo skúsenosťami z pracovného či študijného pobytu v zahraničí, ak prejavia svoju ochotu a schopnosť učiť sa, a zvážime, že by zapadli do nášho tímu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1) a Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- aktívne používanie nemeckého jazyka a ovládanie právnej terminológie;
- znalosť slovenského práva;
- iniciatívny prístup k vlastnému vzdelávaniu a rozvoju;
- komunikatívny a dobrý tímový hráč,
- flexibilita, zodpovednosť, iniciatíva, lojalita a proaktivita.

Paul Q je poprednou slovenskou advokátskou kanceláriou, s viac ako 30 ročnými skúsenosťami s poskytovaním právnych služieb pre slovenskú a medzinárodnú klientelu. Tím Paul Q tvorí 20 právnikov poskytujúcich právne poradenstvo najmä v oblasti obchodného a občianskeho práva, M&A, realitných projektov, projektového financovia, súdnych sporov, ochrany osobnosti a compliance. Kvalitu našich služieb oceňujú renomované nezávislé medzinárodné ratingové organizácie, a medzi poprednými poskytovateľmi právnych služieb sa pravidelne umiestňujeme aj v rámci relevantných slovenských rebríčkov a ankiet.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2569389  Posting date: 8.1.2018