Senior analytik pre tvorbu ekonomických predpokladov

Zurich Insurance Company Ltd, organizačná zložka

Miesto práce
Nám. 1. mája 18, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
Do nášho tímu analytikov hľadáme nového člena, ktorý sa bude podieľať na príprave trhovo konzistentných ekonomických predpokladov (Market Consistent Economic Assumptions - MCEA) používaných na interný aj externý reporting v rámci celej Zurich Insurance Group.

KĽÚČOVÉ ZODPOVEDNOSTI
• príprava výnosových kriviek na mesačnej báze
• príprava ekonomických predpokladov zahŕňajúcich výnosové krivky, infláciu, volatilitu a pod. v rôznych verziách podľa požiadaviek regulátorov na štvrťročnej báze
• vytváranie a testovanie nástrojov používaných v procese generovania MCEA prevažne v Exceli a VBA
• navrhovanie a zlepšovanie IT systémov pre zabezpečenie maximálnej efektívnosti procesu
• podieľanie sa na úpravách metodológie procesu v súlade s trhovými podmienkami a kritériami regulátorov
• spolupráca na rôznych analýzach, ad-hoc úlohách, komunikácii s regulátormi a pobočkami v krajinách, kde Zurich pôsobí
• možnosť vedenia koordinácie spolupráce s kolegami v Zurich Corporate Centera a manažovania tímu v Bratislave

• medzinárodné pracované prostredie s možnosťou cestovania
• transparentný kariérny rast a systém odmeňovania
• preplácanie aktuárskeho vzdelávacieho programu s globálnou platnosťou na Institute and Faculty of Actuaries v UK vrátane plateného študijného voľna
• ďalšie benefity (napr. preplatenie cestovného, členského vo fitness centre, jazykových kurzov, príspevok počas PN)

Záujemcovia o túto pozíciu sa môžu prihlásiť cez stránku www.profesia.sk

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem pracovať v spoločnosti Zurich Insurance Company Ltd, o.z.
Všetky životopisy starostlivo posúdime. Kontaktovať však budeme len vybraných uchádzačov.

Osobné údaje kandidátov, ktorí neuspejú vo výberovom konaní, budú po jeho skončení zlikvidované na základe zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Matematika, aplikovaná matematika, fyzika, financie, ekonómia alebo príbuzné odbory

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Počet rokov praxe

3

ZNALOSTI
• minimálne 3 roky skúseností v oblasti životného poistenia alebo zaistenia
• práca s Excelom a skúsenosti s programovaním vo VBA podmienkou
• znalosť finančných inštrumentov a ich trhovo konzistentného oceňovania
• skúsenosti s generátorom stochastických ekonomických scenárov (napríklad LMM, LMM+) sú veľkou výhodou
• skúsenosti s projektovým riadením, vedením menšieho tímu sú výhodou
• formálna kvalifikácia v oblasti aktuárstva je výhodou
• skúsenosti so softvérmi ako Bloomberg, MatLab, Prophet, MoSes sú výhodou

ZRUČNOSTI A SCHOPNOSTI
٠ silné analytické schopnosti
٠ schopnosť byť dôsledný a vytrvalý aj v podmienkach časového stresu
٠ schopnosť pracovať samostatne, navrhovať inovatívne riešenia
٠ vysoká úroveň zručnosti nadväzovania vzťahov, komunikácie, tímový hráč
٠ disciplína pri dodržiavaní štandardov pri programovaní i písaní dokumentácie
٠ ochota ďalej sa vzdelávať a zvyšovať si kvalifikáciu

Zurich Insurance Company Ltd is a leading multi-line insurer that serves its customers in global and local markets. With about 53,000 employees, it provides a wide range of property and casualty, and life insurance products and services in more than 210 countries and territories. Zurich’s customers include individuals, small businesses, and mid-sized and large companies, as well as multinational corporations.

Zurich Bratislava is a Slovakia-based competence center for highly specialized services in the areas of Life Actuarial, Non-life Pricing & Analytics, Claims, Risk Management, Business Intelligence, IT Application Development and Service Management - as well as Insurance Network Management.

An international workforce of close to 300 colleagues are supporting Zurich’s Corporate Center and Business Units around the globe.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2360300  Dátum zverejnenia: 21.3.2016