Actuarial Model Developer - životné poistenie

Zurich Insurance Company Ltd, organizačná zložka

Miesto práce
Nám. 1. mája 18, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

ÚČEL
• Podpora vývoja aktuárskeho modelu a tvorba aktuárskych výstupov pre účely oceňovania pre segment Global Life .

KĽÚČOVÉ ZODPOVEDNOSTI
• Vyvíja, spravuje a tvorí aktuárske modely v oblasti životného poistenia, vrátane vhodného a transparentného testovania
• Podporuje integráciu aktuárskych modelov v oblasti životného poistenia v rôznych krajinách do jednotneho regionálneho alebo globálneho modelu.
• Kontroluje výsledky z aktuárskych modelov rôznych Life business unitov pre rôzne reportovacie účely (MCEV, IFRS, RBC, RBRM etc.).
• Testuje a hodnotí administratívne systémy
• Zaisťuje a vytvára štandardy metodológie, vrátane dokumentácie a kontrolných mechanizmov.
• Lokálne spolupracuje s rôznymi Life business unitmi v zahraničí.

- Mladý a dynamický kolektív
- Vstupné školenia a tréningy zamerané na oceňovanie poistných produktov a používanie štatistických softvérov (SAS, Towers Watson softvér, VBA)
- Medzinárodné pracovné prostredie
- Príležitosť cestovať do zahraničia v rámci projektov
- Možnosti odborného a profesionálneho rastu
- V prípade záujmu plne hradený medzinárodne uznávaný UK Actuarial Qualification program na Institute and Faculty of Actuaries, vrátane študijného voľna
- Ďalšie benefity (napr.: preplatenie cestovného na MHD, členského vo fitness centre, ...)
- Pravidelné teambuildingové akcie

Záujemcovia o túto pozíciu sa môžu prihlásiť cez stránku www.profesia.sk

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem pracovať v spoločnosti Zurich Insurance Company Ltd, o.z.
Všetky životopisy starostlivo posúdime. Kontaktovať však budeme len vybraných uchádzačov.

Osobné údaje kandidátov, ktorí neuspejú vo výberovom konaní, budú po jeho skončení zlikvidované na základe zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

poistná matematika, finančná matematika, štatistika, poisťovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

ZNALOSTI
٠ Techniky Life Insurance (matematika, risk manažment, účtovníctvo).
٠ Life Insurance value chain
٠ Technológie poistného modelovania a IT systémov (Prophet, Moses, VIP, Alfa alebo podobné)
٠ Intenzívne skúsenosti v oblasti modelovania, programovania, testovania, procesu a starostlivosti o o Prophet, príp. príbuzného riešenia
٠ Modelovanie Risk Based Capital alebo Economic Capital Modelling
٠ Market Consistent Embedded Value,
٠ Požiadavky, princípy regulátora v oblasti Solvency

ZRUČNOSTI A SCHOPNOSTI
٠ Schopnosť vysporiadať sa so zmenami, byť dôsledný ako aj vytrvalý
٠ Vysoká úroveň zručnosti nadväzovania vzťahov
٠ Schopnosť riešiť problémy, prijímať rozhodnutia a správne sa rozhodovať
٠ Vynikajúce zručnosti v oblasti komunikácie, pôsobenia na ľudí a vyjednávania
٠ Manažment času

Zurich Insurance Company Ltd is a leading multi-line insurer that serves its customers in global and local markets. With about 53,000 employees, it provides a wide range of property and casualty, and life insurance products and services in more than 210 countries and territories. Zurich’s customers include individuals, small businesses, and mid-sized and large companies, as well as multinational corporations.

Zurich Bratislava is a Slovakia-based competence center for highly specialized services in the areas of Life Actuarial, Non-life Pricing & Analytics, Claims, Risk Management, Business Intelligence, IT Application Development and Service Management - as well as Insurance Network Management.

An international workforce of close to 300 colleagues are supporting Zurich’s Corporate Center and Business Units around the globe.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2121022  Dátum zverejnenia: 10.7.2015