Manažér účtovníctva

YIT Slovakia a.s.

Miesto práce
Reding Tower II., Račianska 153/A, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho finančného teamu skúseného manažéra účtovníctva, ktorý bude zabezpečovať komplexnú účtovnú, daňovú, finančnú a majetkovú agendu YIT Slovakia:
1. Zodpovedá za vedenie účtovníctva v súlade so Zákonom o účtovníctve a súvisiacimi predpismi
2. Zabezpečuje overenie závierky audítorom, prípravu DPPO
3. Zabezpečuje styk s bankovými a inými finančnými inštitúciami (banky, daňové úrady).
4. Spolupracuje pri vypracovaní ročného plánu, jeho zmenách a vyhodnotení v súlade s obchodným plánom a stratégiou spoločnosti.
5. Zodpovedá za inventarizáciu záväzkov pohľadávok, peňažných prostriedkov a správu majetku spoločnosti.
6. Zodpovedá za tvorbu interných smerníc v oblasti ekonomiky
7. Zodpovedá za kvartálne odsúhlasenie účtovných vzťahov v rámci YIT skupiny
8. Zodpovedá v spolupráci s oddelením kontrollingu za prípravu a včasné reportovanie kvartálnej konsolidovanej účtovnej závierky zostavenej podľa účtovných štandardov materskej spoločnosti.
9. Manažuje oddelenie účtovníctva po personálnej stránke (6 členov teamu)
10. V spolupráci so skupinovým oddelením IT a lokálnym konzultantom zabezpečuje funkčnosť a aktualizáciu účtovného softvéru v závislosti od legislatívnych zmien a požiadaviek na reportovanie materskej spoločnosti.

• Služobné auto aj na súkromné účely
• Našim zamestnancom poskytujeme stravnú kartu, sick days, narodeninový darček, príspevok pri pracovnom a životnom jubileu, príspevok pri narodení dieťaťa, bezplatné parkovanie vo firemnej garáži
• Podporujeme profesionálny rast cez možnosť interných rotácií a kariérneho postupu
• Pracujeme na zaujímavých projektoch, kde nechávame priestor pre sebarealizáciu a teamovú spoluprácu našich zamestnancov
• Chodíme na teambuildingy a firemné aktivity
• Staráme sa o zdravie - zdravotná prehliadka, masáže

Pracovnú pozíciu obsadzujeme ako zástup za materskú a rodičovskú dovolenku.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

financie a účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

• Akademické vzdelanie: VŠ ekonomického zamerania, 2.stupeň
• Odborné: IFRS
• Anglický jazyk (úroveň): B2
• Legislatívne znalosti: Zákon o účtovníctve, Daňové zákony (DPH, daň z príjmov)
• PC a software: MS Office, účtovný systém NAVISION, bankový styk Opus Capita, reporting HFM

Vo YIT budujeme lepšie prostredie pre život. V spolupráci s našimi zamestnancami, partnermi a mestom budujeme domovy, kde sa plnia sny a kancelárie, v ktorých sa ľudia cítia ako doma. Staviame udržateľné mestské štvrte s ohľadom na meniace sa klimatické podmienky a životné prostredie. V práci sa riadime hodnotami: rešpekt, spolupráca, kreativita a nadšenie. Máme voči sebe vzájomnú dôveru, a preto sa môžeme spoľahnúť jeden na druhého. Vďaka inšpiratívnemu prostrediu a kolegom robíme prácu, ktorá dáva zmysel a nebojíme sa zdolávať aj tie najväčšie výzvy. Naše jedinečné projekty nám dávajú priestor pracovať na sebe a zdokonaľovať sa. Viac ako sto rokov sme významný európsky hráč s fínskymi koreňmi a veľkým srdcom. Od roku 2010 prinášame aj na Slovensko kvalitný štandard bývania, kde sme vytvorili domov pre viac ako 2500 ľudí.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3105057  Dátum zverejnenia: 16.6.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou