Manažér účtovníctva

YIT Slovakia a.s.

Miesto práce
Reding Tower II., Račianska 153/A, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho finančného teamu skúseného manažéra účtovníctva, ktorý bude zabezpečovať komplexnú účtovnú, daňovú, finančnú a majetkovú agendu YIT Slovakia:
1. Zodpovedá za vedenie účtovníctva v súlade so Zákonom o účtovníctve a súvisiacimi predpismi
2. Zabezpečuje overenie závierky audítorom, prípravu DPPO
3. Zabezpečuje styk s bankovými a inými finančnými inštitúciami (banky, daňové úrady).
4. Spolupracuje pri vypracovaní ročného plánu, jeho zmenách a vyhodnotení v súlade s obchodným plánom a stratégiou spoločnosti.
5. Zodpovedá za inventarizáciu záväzkov pohľadávok, peňažných prostriedkov a správu majetku spoločnosti.
6. Zodpovedá za tvorbu interných smerníc v oblasti ekonomiky
7. Zodpovedá za kvartálne odsúhlasenie účtovných vzťahov v rámci YIT skupiny
8. Zodpovedá v spolupráci s oddelením kontrollingu za prípravu a včasné reportovanie kvartálnej konsolidovanej účtovnej závierky zostavenej podľa účtovných štandardov materskej spoločnosti.
9. Manažuje oddelenie účtovníctva po personálnej stránke (6 členov teamu)
10. V spolupráci so skupinovým oddelením IT a lokálnym konzultantom zabezpečuje funkčnosť a aktualizáciu účtovného softvéru v závislosti od legislatívnych zmien a požiadaviek na reportovanie materskej spoločnosti.

• Služobné auto aj na súkromné účely
• Našim zamestnancom poskytujeme stravnú kartu, sick days, narodeninový darček, príspevok pri pracovnom a životnom jubileu, príspevok pri narodení dieťaťa, bezplatné parkovanie vo firemnej garáži
• Podporujeme profesionálny rast cez možnosť interných rotácií a kariérneho postupu
• Pracujeme na zaujímavých projektoch, kde nechávame priestor pre sebarealizáciu a teamovú spoluprácu našich zamestnancov
• Chodíme na teambuildingy a firemné aktivity
• Staráme sa o zdravie - zdravotná prehliadka, masáže

Pracovnú pozíciu obsadzujeme ako zástup za materskú a rodičovskú dovolenku.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

financie a účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Excel - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

• Akademické vzdelanie: VŠ ekonomického zamerania, 2.stupeň
• Odborné: IFRS
• Anglický jazyk (úroveň): B2
• Legislatívne znalosti: Zákon o účtovníctve, Daňové zákony (DPH, daň z príjmov)
• PC a software: MS Office, účtovný systém NAVISION, bankový styk Opus Capita, reporting HFM

Sme nadnárodná developerská spoločnosť, ktorej snahou je už viac než 100 rokov meniť svet na miesto, kde sa dobre býva a žije. Kvalitný životný štýl a poctivé bývanie prinášame z Fínska do 8 krajín Európy, kde sme za posledných 10 rokov poskytli pohodlie domova obyvateľom viac ako 50 000 nových bytov. Dôraz kladieme na starostlivosť, tímovú spoluprácu a pozitívnu pracovnú atmosféru. Stali sme sa tretí krát po sebe Developerom roka na Slovensku.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov

Račianska 153
83154 Bratislava
ID: 3105057   Dátum zverejnenia: 16.6.2017