Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a. s.
a Wüstenrot poisťovňa, a.s.

Účtovník, ekonóm

Wüstenrot

Miesto práce

Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu na Ekonomickom úseku hľadáme zodpovedného a precízneho kolegu/kolegyňu na pozíciu Účtovník, ekonóm.
Náplň práce je nasledovná:
  • príprava a samostatné zaúčtovanie pridelených účtovných operácií týkajúcich sa majetku, záväzkov, nákladov a výnosov v zmysle IAS/IFRS (bankové výpisy, interné doklady atď.)
  • evidencia hmotného a nehmotného majetku
  • kontrola stavu záväzkov a pohľadávok, spoluúčasť pri kontrolách (inventarizáciách) vrátane vyčíslenia výsledkov inventarizácií
  • schvaľovanie príkazov na úhradu
  • spolupráca pri uzávierkových činnostiach - pravidelné mesačné, štvrťročné a ročné závierky
  • príprava podkladov pre reporting nadriadenému
  • iné administratívne práce (evidencia a zakladanie písomností a dokladov, archivácia dokladov atď.) a plnenie ďalších úloh v zmysle pokynov nadriadeného

Čo vám ponúkame?
  • práca v renomovanej medzinárodnej spoločnosti
  • kompletné zaškolenie do produktov a procesov spoločnosti
  • možnosť profesijného rastu podľa vlastných schopností a zaangažovanosti
  • podpora vzdelávania, poskytovanie adekvátnych školení
  • zodpovedajúce finančné ohodnotenie
  • balík zaujímavých firemných benefitov

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické, Účtovníctvo, dane, audit

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo
Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vhodný kandidát musí spĺňať nasledovné:
  • znalosť v oblasti medzinárodných účtovných štandardov
  • znalosti v oblasti daní v nadväznosti na evidenciu hmotného a nehmotného majetku
  • podvojné účtovníctvo, IAS/IFRS
  • prax v účtovníctve (prax v oblasti poisťovníctva výhodou nie podmienkou)
  • schopnosť pracovať samostatne, spoľahlivosť, proaktívny prístup k práci

Wüstenrot je tradičná silná a univerzálna finančná skupina pôsobiaca v západnej a strednej Európe.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993, je zameraná na poskytovanie stavebného sporenia a úverov pre fyzické a právnické osoby a taktiež úverov na obnovu a údržbu bytových domov určených pre družstvá a správcov bytových domov.

Wüstenrot poisťovňa, a. s. disponuje kompletnou univerzálnou škálou poistných produktov životného a neživotného poistenia.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Wüstenrot
Karadžičova 17
825 22 Bratislava 26

Kontakt

ID: 2762981   Dátum zverejnenia: 12.10.2016